SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Google Aşırı Sıra Kaybı Neden Olur?

0
Emre Kidir
Emre Kidir
Sandbox 5 sene önce 603 Görüntülenme

Merhaba yaklaşık 1 haftadır SEO dersleri kelimesinde rekabet ediyorum. Panda güncellemesi ile bu kelimeden 70.sıradan 30 a yükseldim. daha sonra her gün 3-4 sıra atlayarak dün 14.sıraya kadar yükseldim. Fakat bugün baktım ve sıralamam 63.sıraya kadar gerilemiş neden böyle oldu bu durumda tekrar yükselmek için ne yapmalıyım?

Şöyle bir yol izliyorum doğru mudur? Her paylaştığım yazı Google’de indekslendikten sonra farklı forumlarda kaynak belirterek aynen paylaşıyorum bunun bir sınırı olmalı mıdır? günde maksimum 2 sitede yapın gibi….

Google Aşırı Sıra Kaybı Neden Olur? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 25 Mayıs 2014, 18:05

  Merhabalar,

  SEO dersleri konusunda kategori barındırmanız güzel. Bu konuda da araştırmacı olmanız sorduğunuz sorulardan gayet belli oluyor…

  Google’da sıra kayıp sebeplerini belli ölçüde test ettik. Bu test sonuçlarına göre;

  Algoritma güncellemesi (%39)
  Backlink azalması (%24)
  Altınızda yer alan sitelerin üstünüze çıkması (%11)
  Title ve meta değişiklikleri (%9)
  Anti SEO yapılması (%6)
  Tema değişiklikleri (%4)
  İçerik güncellemeleri (3)
  Sunucu sorunları (%2)
  Anahtar kelime yoğunluğu değişmesi (%2)

  sebep olmaktadır. Bu tür sorunlar sitenizde bulunuyorsa anahtar kelimede sıralama kaybı yaşayabilirsiniz. Sitenizin aniden geriye gitmesi aşırı SEO yaptığınız anlamına da gelebilecek özelliktedir.

  Forumlarda paylaştığınız makalenin altında link olması sitenize indeksleme hızında sağlayacak ve URL bazlı yükselme yaşatacaktır. Sınırı sayı olarak vermek zordur fakat kaliteli 4 – 6 adet sitede paylaşmanız yeterli olacaktır.

Google Aşırı Sıra Kaybı Neden Olur? Sorusunu Cevapla