SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Google Aramalarında Haritalarda Görünmek

0
Sefer Demirci
Sefer Demirci
Yerel SEO 4 sene önce 766 Görüntülenme

Merhabalar,

Firmamızın ismini yazdığımızda sağ kısımda görünen harita bilgisini nasıl gösterebiliriz? Firmamız adına Google Plus sayfası açtık ve sayfamızı doğruladık. Ayrıca Google plus sayfasında bulunan internet sitesi linkimiz de onaylı. Ayrıca bu işlemleri yapalı yaklaşık 1 buçuk, 2 ay oluyor. Neden görünmüyor olabilir harita bilgisi ve firma bilgileri?

Google Aramalarında Haritalarda Görünmek için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 13 Temmuz 2015, 11:34

  Merhabalar,

  Google arama sonuçlarında bazı anahtar kelimelere özel olarak harita sonuçları listelemektedir. Bu durum genellikle hizmet sektöründe ortaya çıkar. Hizmet sektörüne örnek olarak kargo, taşımacılık, lojistik gibi sektörlerdir. Ve genellikle kaşımıza çıkan harita sonuçları bize en yakın olan ve doğrulanmış işletme sahiplerinin adres bilgilerini göstermektedir.

  Sizde işletmenizi bu harita sonuçlarında göstermek için Google Business üzerinden işletme kaydı oluşturup işletmenizi doğrulamanız gerekmektedir.Bu doğrulama için Google size vermiş olduğunuz adres üzerinden bir kod göndermektedir. Bu kod Google Business sayfasına eklendiği taktirde işletmeniz doğrulanmış oluyor.

  Serp sıralamalarda olduğu gibi harita sonuçlarında da bir rekabet söz konusudur. Buradaki sıralama genellikle Business sayfanızın bilgilerinizin eksiksiz olması ve kullanıcılar tarafından sayfa değerlenmesinin ortalamasının yüksek olması ile alakalı olmaktadır. Eğer arama sonuçlarında sizin Business hesabınız çıkmıyorsa farklı kullanıcılardan hesabınızı oylamalarınızı rica edebilir, hesabınızı daha da aktif kullanarak harita sıralamasında daha iyi konumlara gelebilirsiniz.

Cevapla

Google Aramalarında Haritalarda Görünmek Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla