SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Google Aramalarında Harita Sonuçlarında Nasıl Görünürüm?

0
Kullanıcı
Kullanıcı
Diğer SEO 8 Haziran 2015, 15:27

Google aramalarında bazı kelimelerde şirketlerin harita ve Google plus sayfaları listeleniyor. Bu listelemede çıkabilmek için ne yapmamız gerekir?

 • 1 Cevap
 • 569 Görüntülenme
 • Cevapla

Google Aramalarında Harita Sonuçlarında Nasıl Görünürüm? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 8 Haziran 2015, 15:27

  Merhabalar,

  Google arama sonuçlarını birbirinden ayırıp hizmet sektörleri ve bilgi içeren aramalar için farklı sonuçlar gösterebilmektedir. Özellikle hizmet sektörü üzerine yapılan aramalarda arama sonuçlarında şirketlerin harita sonuçları gösterilmektedir. Bu arama sonuçları aradığınız bölgeye göre değişmekte ve size en yakın olan firmaları harita üzerinde göstermektedir. Bu listeye dahil olmak için öncelikle Google Business üzerinden bir şirket kaydı oluşturmalı ve şirketinizi onaylatmanız gerekmektedir. Daha sonra Google şirket sayfanızı içerik bakımından zenginleştirebilirsiniz. Eğer şirket sayfanızın puanı ( diğer kullanıcılar yorum ekleyebiliyor veya oylama yapabiliyorlar ) diğer şirketlerin puanından yüksekse diğer sonuçlara göre daha üst sıralarda çıkabilirsiniz.

  Bazı arama sonuçlarında ise Google, o aramaya ait ilk web sitesinin Google Business hesabı varsa o hesabı sağ tarafta listelemektedir. Bu şekilde görüntülenmek için web sitenizin onaylanmış bir business hesabı olmalı ve ilk sırada yer almalısınız.

Cevapla

Google Aramalarında Harita Sonuçlarında Nasıl Görünürüm? Sorusunu Cevapla