SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Forum Ve Sözlük Sitelerinden Backlink Almak? Nerelerden alabiliriz !

0
Zafer
Zafer
Link İnşaası 5 sene önce 510 Görüntülenme

Merhabalar ; PR yüksek forum sitelerin backlink almalımıyız ? alacaksak nasıl almalıyız ? sizin önerecek olduğunuz bu tarz iyi kullanışlı Forum ve Sözlük siteleri hangileridir ?

Forum Ve Sözlük Sitelerinden Backlink Almak? Nerelerden alabiliriz ! için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 13 Aralık 2014, 12:06

  Merhabalar Zafer Bey;

  Son zamanlardaki SEO çalışmalarında daha çok doğallığı ön planda tutan siteler sıralamalarda avantaj elde etmektedir. Artık Google geliştirdiği algoritmaları tamamen kullanıcı dostu ve doğal çalışmalara yönelik yaptığı için çalışmalarımızı bu şekilde sürdürmenizde fayda olacaktır.

  Doğallığı ön planda olan çalışma türleri içerisine ziyaretçi ile etkileşimde olmayı hedef edinmiş siteler girmektedir. Örneğin sosyal medya olarak Twitter, Facebook, Google Plus gibi popüler sosyal medya platformlarını verebiliriz. Diğer platformlar olan forum ve sözlük çalışmaları için yine aynı doğallık niteliğinde örneklendirebiliriz.

  Forum ve sözlüklerde çalışma yaparken özgün, kullanıcıyı hedef almak amaçlı ve bulunduğunuz platformun üslubuyla alakalı içten bir şekilde yazıp diğer kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz. Eğer backlink odaklı bir çalışma yapacaksanız bazı forumların “site tanıtım” bölümlerinden makale içerisinden link alımı yapabilirsiniz. Ancak bu tarzda bir yapıyı kullanarak sitesine backlink almayı hedef edinmiş kişiler çok sayıda backlink alarak hem bulunduğu forumun kalitesini hemde aynı oranda sitesine gelecek pek fazla niteliği olmayan backlink almış olarak sitesinin backlink kalitesini düşürecektir. Bu nedenle doğrudan link çalışması yerine tamamen doğal olan ve forum siteleri için uygun olan “anahtar kelime” ve “domain ismi”nin aynı paragraf içerisinde yer alması doğallık açısından etkili bir çalışma yönetimi olacaktır.

  Bu noktada, forum ve sözlük ismi vermek, hem reklam olması hemde adını hatırlamayıp yazmayı unuttuğumuz siteleri karalamak gibi algılanabilme ihtimali olacağı için doğru olmayacaktır.

Forum Ve Sözlük Sitelerinden Backlink Almak? Nerelerden alabiliriz ! Sorusunu Cevapla

Forum Ve Sözlük Sitelerinden Backlink Almak? Nerelerden alabiliriz ! ile Benzer SEO Yazıları