SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Forum Sitelerinde Tanıtım Yazısı Hala Geçerli Bir SEO Stratejisi midir ?

0
Ramazan Bey
Ramazan Bey
Link İnşaası 4 sene önce 421 Görüntülenme

Forum sitelerinin site tanıtım bölümlerinde , sitemizle ilgili açıklayıcı bilgiler versek ve o bilgilerin olduğu yazıdan link alsak yararlı olur mu ?
Örnek siteler
Chip Online PR5, TurkeyForum PR3, ForumTr pr3,ShiftDelete pr3,ForumDonanımHaber pr5, Memurlar.net Pr6,
gibi PR yüksek sitelerden ve her birine farklı yazılar girecek olursak sitemize katkı sağlar mı link çeşitliliği açısından.
Hem her foruma farklı yazı girilecektir ve direk anahtar kelime yerine şuraya tıklayınız buraya tıklayınız devamı için tıklayınız gibi yazıların içinden direk ana sitemize link almalıyız ?
bu yazımız doğrumudur, hala geçerli midir bir SEO Stratejisi olarak.
Ayrıca haber sitelerinden tanıtım yazısı almak çok mu yarar sağlar ayda 5 kez falan ? Bu haber sitelerinden link alırken nelere dikkat etmeliyiz Alexa değerine mi PR değerine mi ?
Acil olarak engin tecrübelerinizi bekliyoruz. Teşekkürler.

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Forum Sitelerinde Tanıtım Yazısı Hala Geçerli Bir SEO Stratejisi midir ? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 22 Haziran 2015, 17:49

  Merhabalar,

  Öncelikle PR değerinin güncellenmediğini ve sitelerin PR değerlerinin herhangi bir öneme sahip olmadığını belirtmek isterim. Bir web sitesinin kalitesi yani değeri için öncelikli olarak Trustrank değerine bakabilir daha sonrasında sitenin sahip olduğu backlink sayısı gibi değerleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

  Forum sitelerinden alınan backlinkler backlink çeşitliliği kazandırmak amacıyla elbette yarar sağlamaktadır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey forum sitelerinin kaliteleri ve ne kadar kullanıcıya sahip olduklarıdır. Sizinde bahsettiğiniz gibi her forum sitesine farklı içerik girmeniz, spama düşme riskinizi azaltacaktır. Bu makaleler içerisinden link alırken anahtar kelimeleriniz üzerinden link almanız web siteniz için daha faydalı olacaktır.

  Ayrıca haber sitelerinden alınan tanıtım yazıları forum gibi sitelere nazaran daha faydalı olmaktadır. Hem bu sitelerin gücü, indeks alma oranı ve trustrank değerleri forum sitelerine göre daha fazladır hemde oraya eklemiş olduğunuz ve link verdiğiniz bir makale üzerinden web sitenize trafik yani ziyaretçi gönderebilirsiniz. İlgili makalelerin paylaşma sayısı belirlemiş olduğunuz anahtar kelimenin rekabeti ile doğru orantılıdır. Eğer rekabeti olan bir anahtar kelime üzerinde SEO çalışması gerçekleştiriyorsanız ayda 5 kez almış olduğunuz tanıtım yazıları sizin için yeterli olmayacaktır, fakat çalıştığınız anahtar kelime üzerinde çok fazla rekabet yoksa ve tanıtım yazısı gönderdiğiniz siteler kaliteli siteler ise 5 adet tanıtım yazısı yeterli olacaktır.

Forum Sitelerinde Tanıtım Yazısı Hala Geçerli Bir SEO Stratejisi midir ? Sorusunu Cevapla

Forum Sitelerinde Tanıtım Yazısı Hala Geçerli Bir SEO Stratejisi midir ? ile Benzer SEO Yazıları

INSTAGRAM
add Takip Et