SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Footer ve Blogroll Backlinkler Zararlı Mı?

0
Mustafa
Mustafa
Site Dışı Link İnşası 5 sene önce 731 Görüntülenme

Merhaba, siteme iki arkadaşım link veriyor. Birisi blogundan diğeri smf forum sitesinden. Yeni güncellemelere göre bu linkleri kaldırmalımıyım yada backlink değişimi nasıl olmalı? Bunun yanı sıra SEO eklentimin güncellemesinden sonra title ve description açıklamalarının değiştiğini fark ettim. Tekrar düzelttim fakat ana sayfanın tamamen silindiği fark ettim. Önceki açıklamadan farklı kullandım sitem kelimesinde ilk sırada idi şu anda 2. sayfada durumu düzeltmek için neler yapabilirim?

Footer ve Blogroll Backlinkler Zararlı Mı? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 29 Mayıs 2014, 19:50

  Merhabalar,

  Footer ve Sidebar backlink daha Penguen algoritması güncellendiği zaman üstüne basa basa doğal olmayan / pagerank değerini artırmak için / reklam vari içerik olduğu dolayısıyla kaldırılmış ve tavsiye edilmemişti. Tavsiye edilen bağlantılarda da kalıcılık aranması yapılmış ve reklam olup olmadığı araştırılmıştı.

  Title, description yada keywords değiştirildiğinde sitenin INFO bilgileri düştüğünden dolayı anasayfanızın görünmemesi ve arama sonuçlarından gitmesi doğal bir durum. INFO bilgileri için yeni title, description ve keywords içeriklerinin yerine gelmesi gerekmektedir.

  Doğal olmayan bağlantıları kaldırın ve tanıtım yazısına ağırlık verin, sorununuz düzelecektir.

Cevapla

Footer ve Blogroll Backlinkler Zararlı Mı? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla