SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Footer ve Blogroll Backlinkler Zararlı Mı?

0
Mustafa
Mustafa
Site Dışı Link İnşası 5 sene önce 377 Görüntülenme

Merhaba, siteme iki arkadaşım link veriyor. Birisi blogundan diğeri smf forum sitesinden. Yeni güncellemelere göre bu linkleri kaldırmalımıyım yada backlink değişimi nasıl olmalı? Bunun yanı sıra SEO eklentimin güncellemesinden sonra title ve description açıklamalarının değiştiğini fark ettim. Tekrar düzelttim fakat ana sayfanın tamamen silindiği fark ettim. Önceki açıklamadan farklı kullandım sitem kelimesinde ilk sırada idi şu anda 2. sayfada durumu düzeltmek için neler yapabilirim?

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Footer ve Blogroll Backlinkler Zararlı Mı? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 29 Mayıs 2014, 19:50

  Merhabalar,

  Footer ve Sidebar backlink daha Penguen algoritması güncellendiği zaman üstüne basa basa doğal olmayan / pagerank değerini artırmak için / reklam vari içerik olduğu dolayısıyla kaldırılmış ve tavsiye edilmemişti. Tavsiye edilen bağlantılarda da kalıcılık aranması yapılmış ve reklam olup olmadığı araştırılmıştı.

  Title, description yada keywords değiştirildiğinde sitenin INFO bilgileri düştüğünden dolayı anasayfanızın görünmemesi ve arama sonuçlarından gitmesi doğal bir durum. INFO bilgileri için yeni title, description ve keywords içeriklerinin yerine gelmesi gerekmektedir.

  Doğal olmayan bağlantıları kaldırın ve tanıtım yazısına ağırlık verin, sorununuz düzelecektir.

Footer ve Blogroll Backlinkler Zararlı Mı? Sorusunu Cevapla

Footer ve Blogroll Backlinkler Zararlı Mı? ile Benzer SEO Yazıları

INSTAGRAM
add Takip Et