SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Farklı Domain Uzantıları ve SEO

0
Engin
Engin
Domain Uzantısı 4 sene önce 779 Görüntülenme

Merhabalar,

Web sayfama SEO ile ilgili çalışmalar yapmaktayım. Şuan için .com alan adı bana ait ve bu alan adı ile birlikte .net .org .com.tr ve türkçe karakterli.com adresleri de satın alınmaya müsait. .com dışındaki alan adlarının alınmasının SEO’ya ne gibi katkısı olur? Yada alan .net .com.tr gibi alan adlarını da satın aldıktan sonra .com ana domaine nasıl bir yönlendirme yapılmalıdır? SEOya ne gibi katkıları olur bu durumun?

Teşekkürler

Farklı Domain Uzantıları ve SEO için Yanıtlar

 • Roman Adamita
  0
  Roman Adamita 7 Ağustos 2015, 14:44

  Merhabalar Engin Bey;

  .com dışındaki tüm domainlerin SEO için bir nevi daha düşüktür. Eğer .com.tr domaini almayı planlıyorsanız sitenizin sadece Yöresel olarak yükselebileceğini belirtmeliyiz. Tabi diğer ülkelerin de arama motorlarında yükselir ancak etkisi oldukça az olacaktır.

  .net ve .org gibi domainlerinden bahsetmek gerekirse, onlara da kaliteli çalışmalar uygulanırsa yükselmesi olasılıktır. Hem Global olarak hem de Yöresel olarak etkisini gösterecektir. Bu domainleri de iyice besledikten sonra 301 yönlendirmesi yaparak dilediğiniz ana domaine yönlendirebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz;

  – 301 Yönlendirmesi .htaccess kodu

  Options +FollowSymlinks
  RewriteEngine on
  ReWriteCond %{HTTP_HOST} ^(www.)?eskiadres.com$ [NC]
  ReWriteRule ^(.*)$ http://www.yeniadres.com/$1 [R=301,L]

Cevapla

Farklı Domain Uzantıları ve SEO Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla