SEO Hocası'na Sor

Farklı Dilde Yapılan Çeviriler SEO Zarar Verir Mi ?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Kopya İçerik Kontrolü 5 sene önce 1062 Görüntülenme

Merhaba SEO Hocası Ailesi..
Kendi işimle alakalı bir web sitesi açmak istiyorum ve bu işle alakalı da diğer meslektaşlarımın yaptığı ürünleri gelip sitede paylaşmasını istiyorum, bu şekilde paylaşılan işleri kimin yaptığını da paylaşmış olup hem siteyi canlı tutup hemde insanlara müşteri desteği sağlamış olmak adına böyle bir iş yapmak istiyorum, sorum ise şu;
1-Bir yurt dışı site var tam istediğim gibi ve çok dolu, buradaki konuları ve resimleri alıp Türkçeye çevirerek kullansam bana zararı olurmu? Hem ben kendim orayı kullanmak hemde hemde gelen ziyaretçilerin ürünlerini eklemek istiyorum..
2- sitemde dışarıdan gelen insanlar yaptıkları işleri ekledikleri zaman bunların web sitelerini paylaşacağım ve link vereceğim, doğal olarak çok dışarıya link vermiş olacağım bunun bana zararı yada yararı olur mu?
3- Bu projeme için bana tavsiyeleriniz neler olur?

Farklı Dilde Yapılan Çeviriler SEO Zarar Verir Mi ? için Yanıtlar

 • Özgür Aksoy
  özgür Aksoy 5 Ekim 2015, 14:43

  Merhaba Gözde Hanım,

  İngilizceden Türkçeye çevirilen içerikler SEO anlamında zarar vermez ancak çeviri sırasında anlatım bozukluğu gibi bir durum yaşanması halinde siteyi terk eden çok fazla ziyaretçi olması durumda bu SEO çalışmalarınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Buradaki çeviri işleminin çok dikkatli ve anlamlı şekilde yapılması gerekir.

  Sitelerden çok fazla link çıkışını önermemekteyiz çünkü verdiğiniz her bağlantı için referans sağlamaktasınız tıklanabilir link yerine sadece site isimlerin geçtiği text içerisinde bu adresleri belirtmeniz SEO kalitenizin düşmemesini sağlayacaktır.

  Projenize tavsiye verebilmemiz için ilk etapta sitenizin açılmış halini ve amacını tam olarak görmemiz gerekiyor.

Cevapla

Farklı Dilde Yapılan Çeviriler SEO Zarar Verir Mi ? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla