SEO Hocası'na Sor

Farklı bloglardan alınan yazılar bir çatı altında

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Tanıtım Yazısı 6 sene önce 713 Görüntülenme

Farklı bloglardan çeşitli yazıları toplayıp kendi siteme koymak istiyorum(yazlarını aldıgım sitelerin linklerini de koyacagım). Bunun bana faydası ve zararı ne olur? Teşekkürler

Farklı bloglardan alınan yazılar bir çatı altında için Yanıtlar

  • admin
    Admin 5 Aralık 2014, 07:51

    Google sık sık algoritmalarını güncellemektedir. Güncellenen son algoritma yapıları gereği Google’ın en önem verdiği kriterler spam ve kopya içeriktir. Bu iki önemli kritere uymayan siteler Google tarafından çeşitli yöntemler ile cezalandırılacaktır.

    Eğer sizde farklı sitelerden içerik alıp sitenizde birebir aynı şekilde yayınlarsanız Google’ın kopya içerik kriterince sıralama kaybına uğrayabilirsiniz. Sitenizde yayınlayacağınız yazının olabildiğince özgün bir içeriğe sahip olması gerekmektedir. Özgün içerik sayesinde avantaj yakalayıp, kopya içeriğe sahip bir çok siteyi bu sayede sıralamada geride bırakabilirsiniz.

    İki sitede de aynı içerik varsa Google hangi sitenin kopya olduğunu nereden anlar? diye bir soru soracak olursanız, bir site içerik yayınladığında diğerinden önce index alacağı için dolayısı ile bu siteden sonra aynı içeriği yayınlayan başka bir site daha sonra index alacağından dolayı Google ilk hangi site index aldıysa onu baz alacaktır. Yani eğer bu yöntemi kullanacaksanız, aynı içeriğe sahip olduğunuz site sizden önce index aldıysa bu durumun size zararı sıralama kaybı olacaktır. Eğer sürekli bu yapıda spam oluşturacak şekilde devam ederseniz Google tarafından filtre cezası bile almanız neden olabilir.

Cevapla

Farklı bloglardan alınan yazılar bir çatı altında Sorusunu Cevapla

Farklı bloglardan alınan yazılar bir çatı altında ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla