SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Etiket Kullanımının SEO’ya Etkisi Nedir?

0
Mehmet Çakmak
Mehmet Çakmak
Meta Keywords 5 sene önce 618 Görüntülenme

Merhaba öncelikle bize böyle bir imkan verdiğiniz için teşekkür ederim. Sorum şu, yazılara girdiğimiz etiketlerden halen hit alınabiliyor mu? Birçok kaynakta artık Google’ın etiket vasıtasıyla hit göndermediği yazıyor ancak baktığım zaman neredeyse tüm siteler etiket kullanımına devam ediyor. Ayrıca kendi sitemde benzer içerik oluşmaması adına her etiketi bir defa kullanıyorum. Etiket girmeden önce kontrol ediyorum eğer o etiket varsa farklı bir varyasyonu uyguluyorum. Sizce bu faydalı bir çalışma mıdır yoksa nafile bir çaba mıdır? Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum, iyi çalışmalar dilerim.

Etiket Kullanımının SEO’ya Etkisi Nedir? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 12 Ocak 2015, 16:27

  Merhabalar,

  Öncelikle etiketler hakkında bilgi verelim. Etiketler sitenizde yayınladığınız yazılarla ilişkilendirilen, arama yapıldığında da bağlı olan konuların ortada çıkmasına fayda sağlayan anahtar kelime görünümlü bağlantılardır. Bu bağlantılar ne kadar çok konuyla ilişkin olursa ve konulara ortak bir şekilde bağlı olursa kalitesi de bir o kadar yüksek olacaktır.

  Örnek olarak; sitenizde “organik SEO” konusunu işaretleyecek bir çok konu var. Eğer yazdığınız makalelerin 10 adetinden 6 tanesi organik SEO konusunu hedef alıyorsa 6 konuda da “organik SEO” etiketini kullanabilirsiniz. Ziyaretçiler de “Organik SEO” etiketinden arama yaptığında yada siteye giriş yaptığında konuyla ilgili doğal olarak 6 adet sayfa karşısına çıkacaktır. Mantık olarak bakıldığında da kullanıcılara ve doğru kullanıldığında site içerisinde büyük bir etkisi olmaktadır.

  Etiket zararlı bir içerik değildir lakin doğru kullanıldığında hem arama sonuçlarında hemde ziyaretçi sorgularında büyük fayda sağlamaktadır.

Etiket Kullanımının SEO’ya Etkisi Nedir? Sorusunu Cevapla

Etiket Kullanımının SEO’ya Etkisi Nedir? ile Benzer SEO Yazıları