SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

E-Ticaret Sitemde Ürünler Nasıl Olmalı?

0
Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Alakalı İçerik Kontrolü 1 sene önce 651 Görüntülenme

Merhabalar,
Size önceden de soru sormuştum ve cevapladığınız için teşekkür ederim.
Şimdi ise farklı bir sorum var. E-ticaret sitesi kuruyorum ve bazı ürünlerin farklı renk ve uzunluk gibi seçenekleri var. Ama bu ürünün açıklaması aslında tamamen aynı, sadece renk gibi varyant adlarından kaynaklanan birkaç noktayı(ör:kullanım ömrü gibi) değiştirmem gerekiyor. Bu ürünleri e-ticaret sitesi üzerinde tamamen farklı ürünler olarak yazmam ve hepsine renk,uzunluk gibi değerlerine göre açıklama yazmam mı daha mantıklı yoksa seçenek oluşturarak tek bir ürün üzerinden seçim yaptırmak mı kullanıcıya? Ek olarak asıl sorum ise ben kullanıcıya seçim imkanı verdiğimde ve seçilen renk, uzunluğa göre açıklamayı sistemin kendisini yenilemesi seo açısından ne gibi etkiler? Örnek olarak sarı renk olan ürün diğer ürüne göre daha uzun kullanım ömürlü ve ben bunu kullanıcıya aktarmak istiyorum. Seo acısından arandığında sonuç olarak benim ürünümün seçeneği olan açıklamayı kullanıcıya yönlendirir mi?
Biraz karmaşık olmuş olabilir
Şimdiden teşekkür ederim
İyi çalışmalar 🙂

E-Ticaret Sitemde Ürünler Nasıl Olmalı? için Yanıtlar

 • Mustafa DURNA
  0
  Mustafa Durna 12 Mart 2018, 09:05

  Merhaba,
  Öncelikle baya karışık bir soru olmuş, örnekler ve sorular biraz uyuşmuyor fakat anladığım kadarıyla sizlere aktarmak isterim.
  Ürün görselliği farklı ise başka bir ürün başlığı ve açıklaması olarak belirleyiniz fakat ürün tek tip renk seçenekleri varsa bunu tek ürün altında toplayabilirsiniz. İçerikler konusunda tamamen özgün olmalı ve kullanıcılara kolay hitap etmesi gerekiyor.

E-Ticaret Sitemde Ürünler Nasıl Olmalı? Sorusunu Cevapla

E-Ticaret Sitemde Ürünler Nasıl Olmalı? ile Benzer SEO Yazıları