SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Eskiden Ceza Almış Site , Nasıl Belli Olur ?

0
Ömer
Ömer
Manuel İşlem Kontrolü 4 sene önce 912 Görüntülenme

Merhabalar , geçtiğimiz günlerde düşen bir domaini satın aldım. Site 1 yıl önce kullanılmış ve bir çok spam işlem yapılmış. Daha sonra 301 işlemi yapılıp başka domain’e yönlendirilmiş ve hala o site yayına devam ediyor.

Bu düşen domain’e sistemi kurdum ve yayın hayatıma başladım. Bir sorun olur mu ? Geçmişte yaptığı spam hareketlerden bende etkilenir miyim ? Trustrank gibi şeylere ve cezalı mı diye baktım ancak cezalı olduğunu görmedim. Site cezalı mı nasıl anlarız ? Detaylı bilgi verirseniz sevinirim.

Eskiden Ceza Almış Site , Nasıl Belli Olur ? için Yanıtlar

  • Özgür Aksoy
    -1
    özgür Aksoy 17 Ekim 2015, 11:20

    Merhaba Ömer Bey,

    Daha önce ceza almış bir site ile yola çıkmak riskli bir süreç çünkü daha önce ceza almış siteler en ufak hatalı işlemde tekrar cezai işlem uygulanabilir. Sitenin neden ceza aldığını öncelikle tespit edilmesi gerekir. Eğer alınan hatalı ve spam linklerden dolayı ceza almış ise webmaster tools araçlarına siteniz ekli ise burada manuel işlem cezası almış olarak gözükecektir. Eğer böyle bir cezai durum mevcut ise sitenizin ceza almasına neden olan bağlantıları tespit edip yine webmaster tools araçları altında bulunan google disavow aracı ile zararlı bağlantıları engelleyip sitenizin yeniden incelenmesini talep ediniz. Sitenizin filterde olup olmadığını ve neden filtreye girdiğini bu aracımız ile tespit edebilirsiniz. http://www.SEOhocasi.com/filtre-analiz-ve-tespit-islemi/

Eskiden Ceza Almış Site , Nasıl Belli Olur ? Sorusunu Cevapla

Eskiden Ceza Almış Site , Nasıl Belli Olur ? ile Benzer SEO Yazıları