SEO Hocası'na Sor

Eski Urlleri Yeni Urllere Yönlendirmek Zararlı Mı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
301 2 sene önce 671 Görüntülenme

Merhaba site alt yapısında değişikliğe gittim. Ürünleri de taşıdım ve fakat urller değişti. Şimdi 301 yönlendirmesi ile eski urlleri yeni urllere yönlendiriyorum. Google bunu negatif olarak görür mü?

Eski Urlleri Yeni Urllere Yönlendirmek Zararlı Mı? için Yanıtlar

 • Aydanur Tepe
  Aydanur Tepe 24 Mart 2020, 14:46

  Merhaba,

  Eski web sitenizde bulunan URL adreslerinizin 404’e düşmesi hem kullanıcı tarafından hem de Google tarafından olumsuz karşılanacak bir durumdur. Bu nedenle eski URL adreslerinizi yapmış olduğunuz alt yapı değişikliğinden sonra oluşan yeni URL adreslerinize 301 ile yönlendirmeniz herhangi bir negatiflik durum teşkil etmemektedir.

  Yapacağınız 301 yönlendirmesiyle hem kullanıcıların aradıkları sayfada 404e düştükten sonra ki hemen çıkma oranını iyileştirmiş olacaksınız hem de Google’a eski URL adresinde artık içerik olmadığını yeni URL adresinin ise şu andaki mevcut sayfanız olduğunu göstereceksiniz. Böylelikle eski sayfayı tarayarak tarama bütçesinden kaybetmeden, yeni sayfanızın taranmasını sağlamış olacaksınız.

  Bunlara ek olarak eski URL adresinizin belli bir otoritesi mevcut ise yapacağınız 301 yönlendirmesi ile bu otoriteyi de yeni URL adresinize rahatlıkla taşımış olacaksınız.

Cevapla

Eski Urlleri Yeni Urllere Yönlendirmek Zararlı Mı? Sorusunu Cevapla

Eski Urlleri Yeni Urllere Yönlendirmek Zararlı Mı? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla