SEO Hocası'na Sor

Eski URL Adreslerini Yeni Adreslere Yönlendirmek

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
301 6 sene önce 814 Görüntülenme

Merhaba, script kullandığım bir sitem var ve wordpress e geçiş yapacağım ama hazır indexlerimin silinmesini istemiyorum bu yüzden aşağıda verilen yönlendirmeleri htaccess ile yapabilir miyim yapabilirsem nasıl yapabilirim?

siteadi.com/49-ayvali-tavuk-salatasi.html —> siteadi.com/ayvali-tavuk-salatasi olacak.

siteadi.com/etiket/brüksel+lahanalı+mantar —> siteadi.com/etiket/bruksel-lahanali-mantar olacak.

Eski URL Adreslerini Yeni Adreslere Yönlendirmek için Yanıtlar

 • admin
  Admin 16 Nisan 2014, 13:44

  Merhabalar Kadir Bey.

  Site ile ilgili olarak yapılması gereken bir kaç işlem mevcut. Bu işlemleri yaparak doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz. Eğer URL adreslerinizin kaybolmasını, hitlerinizin kaybolmasını istemiyor ve köklü bir değişime girmek istiyorsanız yapmanız gereken olaylar ve durumlar bellidir.

  1) Scriptinizde var olan database içeriğini doğru olarak WordPress’e aktarırsanız ekstra olarak herhangi bir işlem yapmadan bu durumu sağlayabilirsiniz.

  2) Eğer taşıma konusunda sıkıntı yaşarsanız, aktarma eksik olur yada aktarmayıp yeni sayfa oluşturmak isterseniz WordPress içerisinde bu tür sorunlar için önerilmiş ve geliştirilen bir eklenti mevcut. WordPress Simple 301 Redirects eklentisini kullanarak oluşturduğunuz sayfalarla ilgili olarak 301 yönlenmesini .htaccess dosyasına gerek kalmadan halledebilir, çözüm getirebilirsiniz…

  Ekstra olarak okumanızı tavsiye ettiğimiz makale: http://www.SEOhocasi.com/site-tasima-ve-SEO/

Cevapla

Eski URL Adreslerini Yeni Adreslere Yönlendirmek Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla