SEO Hocası'na Sor

Eski sitemin değerini yeni siteme aktarabilir miyim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Site Taşıma 5 sene önce 611 Görüntülenme

Merhaba, bir sitem var ve yıllanmis page authority, trustrank değerleri yüksek bir site fakat kişisel bir site olduğu için artık kullanmak istemiyorum. Yeni bir site açarak tüm içeriği yeni siteye geçirsem ve eski siteden link yönlendirmesi versem yeni site değerlenir mi?

Eski sitemin değerini yeni siteme aktarabilir miyim? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 24 Mart 2015, 07:51

    Merhabalar Emre Bey;

    Eski sitenizdeki içerikleri doğrudan yeni sitenize aktarıyor olmanız kopya içerik sorununu oluşturacaktır. Kopya içerik Google’ın en çok üzerinde durduğu konulardan biridir. Neredeyse her algoritma güncellemesinde kopya içerik sorununa yönelik güncellemeler yapmaktadır. Bu durumda kopya içerik oluşacağından dolayı birebir içerikler yerine özgün içerikler girmenizi öneririm. Özellikle açacağınız site yeni olduğu için bir anda kopya içerikler barındırması siteye cezai işlem uygulanmasına bile neden olabilir. Yeni açılmış bir site için doğal ve özgün içerikler barındırmanız çok daha sağlıklı olacaktır. Birebir içerikler yerine benzer içerikler girebilirsiniz.

    Eski sitenizden yeni sitenize birebir sayfa yönlendirmesi yaparsanız, eski sitenin SEO gücünü yeni sitenize aktarmanıza yardımcı olacaktır. Yönlendirme sırasında Google zararlı linklerin yeni sitenize gelmesini otomatik olarak algılayıp engellemektedir. Bu durumda faydalı linkler geleceğinden dolayı eski sitenizin tüm gücü olmasa bile kısmen güç kazanmış olacaksınız.

Cevapla

Eski sitemin değerini yeni siteme aktarabilir miyim? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla