SEO Hocası'na Sor

Eski Domaindeki Siteyi Yeni Domaine Taşırken SPAM

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Domain Yönlendirme 6 sene önce 876 Görüntülenme

Şu anki sitem durduk yere birden düştü herhangi bir sorun bulamadık araştırmamıza rağmen düşüş sırasında herhangi bir güncelleme falan gelmedi ramazan bitti site düştü ve yeni domaine taşıyayım dedim. 3 gün önce siteyi taşıdım ve yeni domaine wm üzerinden tam SPAM uyarısı geldi. Eski domainde yok, tam spamda kopya içerik yazıyor. (Bu sitedeki sayfaların saldırgan SPAM teknikleri kullandığı belirlendi; örneğin, otomatik olarak oluşturulmuş anlamsız kelimeler, gizleme, başka web sitelerinden içerik toplama ve/veya Google’ın Web Yöneticisi Yönergeleri’ni tekrar tekrar ve çok kötü şekilde ihlal) ilk önce 301 çektim diye 2 site gözüktüğü için olabilir dedim. Cache yüzünden falan dedim ama bu sefer siteyi silip yeni site açmak geldi içimden öylede yapmak istiyorum ama şu anki siteyi nasıl sileceğim ve aynı içeriği yeni siteye nasıl taşıyacağım merak ediyorum. Yine kopya içerik cezası gelir mi diye düşünüyorum. Acaba siteyi silip nasıl yeni site açacağım.

Cevap verdiğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim

Eski Domaindeki Siteyi Yeni Domaine Taşırken SPAM için Yanıtlar

  • admin
    Admin 27 Ağustos 2014, 18:04

    Merhabalar,

    Sitenizi sadece 301 ile taşımak hiç bir zaman yeterli olmamıştır, olmayacaktır. Sitenizi bir domainden başka bir domaine taşımak istiyorsanız olumsuz sorunları ve problemleri Google gözünde de kaldırmak istiyorsanız burada sitenize yapmanız gereken şey doğru bir 301 Redirect ve Google site yöneticisi araçları üzerinden site taşıma işlemini yapmaktır.

    Eğer site taşıma işlemini yapmazsanız Google eski indeksleri görerek sitenize ceza verecektir. Ayrıca sadece ana sayfayı değil tüm siteyi tamamen yeni siteye yönlendirmelisiniz…

Cevapla

Eski Domaindeki Siteyi Yeni Domaine Taşırken SPAM Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla