SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Engellenen Kaynaklar Sorununu Nasıl Çözebilirim ?

0
Erkan Demirci
Erkan Demirci
Diğer SEO 4 sene önce 994 Görüntülenme

İyi çalışmalar dilerim , şahsıma ait film sitem var ve kısa süre önce domain ismini değiştirdim , wordpress kullanıyorum SEO olarak all in SEO kullanıyordum ve sonra yoast SEO kullanmaya başladım hitlerimde düşüş olunca tekrar all in SEOya geçtim . Sonrasında google webmaster toolsa baktıgımda orada bulunan Engellenen Kaynaklar dosyasında , bir sürü linklerimin engellendiğini farkettim hepsini google gibi getir dedim , aradan biraz zaman gecti Engellenen Kaynaklar da linklerim dahada çok engellenmeye başladı artmaya başladı , bunun üzerine robots.txt dosyasını sitemden sildim ve googlede de robots.txt dosyasını boş bıraktım ama yine linklerim engellenmeye devam ediyor ve sürekli artıyor google gibi getir sınırı 500 ve ben bu sınıra ulaştım konuyu çözemiyorum cıldırmak üzereyim ne yapmalıyım veya ne yapmalıyız ? ilginize teşekkür ederim .

Engellenen Kaynaklar Sorununu Nasıl Çözebilirim ? için Yanıtlar

 • Özgür Aksoy
  0
  özgür Aksoy 29 Temmuz 2015, 11:52

  Merhaba Erkan Bey,

  Öncelikle engellenen kaynakların amacı nedir onu açıklayalım. Google tarafından engellenen görsel, css, javascript veya diğer dosyaları iletmek. Yani websitenizin hangi alanlarının Google tarafından taranamadığını bu rapor sayesinde öğrenebiliyoruz.

  Site adresinizi verseydiniz daha detaylı inceleyip size net bir şekilde yardımcı olabilirdik. Fakat tahminler üzerinden konuşacak olursak, robots.txt dosyanızda img ve scripts dizinlerini engellediyseniz bu yüzden olmuş olabilir. Sitenizde robots.txt dosyasını silmeyiniz. Robots.txt dosyanızı http://www.SEOhocasi.com/robots-txt-yapimi/ buradaki anlatıma göre tekrar oluşturup sitenizin yeniden değerlendirmesini isteyiniz. Hatayı tam olarak göremediğimiz için açıklamalar kısıtlı olarak kalmıştır.

Cevapla

Engellenen Kaynaklar Sorununu Nasıl Çözebilirim ? Sorusunu Cevapla

Engellenen Kaynaklar Sorununu Nasıl Çözebilirim ? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla