SEO Hocası'na Sor

En İyi SEO Eklentisi?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Wordpress SEO 5 sene önce 706 Görüntülenme

Merhabalar,yeni bi wordpress site açıyorum teması vesaire tüm eklentileri kurulu. SEO konusunda kötü bi başlangıç yapmamak adına şuan hiç bir işlem yapmadım SEO ile ilgili eklenti kurmadım.Acaba sizin önereceğiniz SEO eklentisi ne olacaktır yoast mı ? yoksa all in SEO mu ? Birde önereceğiniz eklentinin anlatımı hakkında yardımcı olursanız minnettar olurum iyi çalışmalar diliyor cevabınızı merakla bekliyorum.

En İyi SEO Eklentisi? için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  Atalay Sidar 24 Temmuz 2015, 18:02

  Merhabalar,

  WordPress milyonlarca kullanıcıya sahip olması açısından en çok tercih edilen cms’lerin başında gelmektedir. Tabi bu denli bir kullanıcı fazlalığı aynı zamanda bir bu kadar da geliştirici demek. Doğal olarak ihtiyaç duyulan her şey için bir sürü eklenti olmasına sebep oluyor. Hal böyle olunca da insanlar hangi eklentileri kullanacaklarını şaşırıyorlar doğrusu. Sormuş olduğunuz soru aslında defalarca sorulmuş bir soru. SEO eklentilerinin başında Yoast ve All in one SEO gelmekte.

  Fakat şunu da belirtmekte fayda var, SEO eklentileri SEO yapmaz. Sadece sitenizi SEOya uygun bir şekilde optimize etmenize yardımcı olurlar. Yani bu noktada kuracağınız herhangi bir eklenti sizi sıralamaya sokmaz, yada sıralamadan çıkmanıza sebep olmaz. Fakat ben kendi kişisel blog sitemde Yoast SEO eklentisini kullanmakta ve bu eklentiyi diğerlerine nazaran şiddetle önermekteyim.

  Sebeplerine değinecek olursam, Yoast diğer SEO eklentilerine göre bir çok alanı optimize etmenize ve müdahale etmenize imkan sunuyor. Özellikle kategori sayfalarında bildiğim kadarı ile diğer eklentilerde title ve description alanı mevcut değil fakat Yoast resim özelliklerinde bile title – description gibi alanlar sunarak sitenizdeki görsellere bile ayrı ayrı değer tanımlamanıza imkan tanımakta. Yoast SEO ayarları ile ilgili olarak çok fazla talep geldiği için geniş bir anlatımla makale yazmayı düşünüyorum. Burada kısaca anlatmaktansa görseller ile destekleyip daha detaylı bir anlatım yapmak hem size hemde diğer kullanıcılarımıza daha fazla fayda sağlayacaktır. Takipte kalmanızı öneririm.

Cevapla

En İyi SEO Eklentisi? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla