SEO Hocası'na Sor

E-Ticaret Sitesi SEO Çalışması ile Başarılı Olmak?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Sektörel SEO Çalışması 6 sene önce 677 Görüntülenme

E-ticaret siteleri son yıllarda oldukça çoğaldı bende E-Ticaret açmak istiyorum sektör : hediyelik üzerine E-Ticaret açmadan şunları söyleyeyim SEO konusunda bilgim var. Şimdi size bir kaç sorum var

1) Kendi çalışmalarımın dışında dışarıdan da hizmet alarak SEO yapacağım
2) Ticario 8 bin TL’lik paket + 5 bin Tl’lik Maksimum SEO Çalışması
3) Hediye Sektörü, rakip çok ancak rekabet çok fazla yok.
4) Sizce marka olabilir miyiz? Ads reklamlarıyla da SEO çalışmalarını desteklemek gerekir mi?
5) Ve Sosyal Ağları Nasıl Kullanmalıyız?

Sizce E-Ticarette başarılı olabilir miyiz? Öneriniz nedir?

E-Ticaret Sitesi SEO Çalışması ile Başarılı Olmak? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 5 Aralık 2014, 14:08

  Merhaba Serkan Bey,

  Hediye sektörü rekabeti ve ziyaretçi kitlesi en yoğun sektörlerden bir tanesidir. Tabi ki bu süreçte en önemli avantaj marka olmak olacaktır. Başarı kesinlikle elde edilebilir, ancak bu bir süreçtir ve bu süreçte sabırlı ve istikrarlı olmak gerekecektir.

  1) Kendi çalışmalarınızın dışında profesyonel bir destek almanız, daha etkili bir strateji belirlemenizi ve daha kısa sürede sonuç almanızı sağlayacaktır.
  2) SEO açısından en verimli E-Ticaret yazılımı Ticario olduğu için onunla başlamanız SEO maliyetlerinizin daha az olmasını sağlayacaktır.
  3) Rakip çok ancak rekabet ilk sayfada var zaten bu sektöre ait kelimelerin birçoğunda ilk sayfada olmadan marka bilinirliği oluşturmanız da zor olacaktır.
  4) Marka olunabilir, marka olmak için tasarım, kurumsal kimlik, satış sonrası destek, sosyal medya yönetimi gibi birçok unsurun marka ile uyumlu ve profesyonel bir yönetime sahip olması gerekir.
  5) Ads maliyetleri yüksek olduğu için, karlılığınızı ilk etapta düşük tutabilir, ancak daha sonrasında özellikle marka yatırımı için remarketing yönetimiyle Ads reklam stratejisini uygulamanızı öneririz.
  6) Sosyal ağları kesinlikle kullanmalısınız, sosyal medyaya özel kampanyalar ve çekilişler yapmalısınız. Sosyal medya hesaplarınızın tasarımını profesyonel ve kurumsal kimliğinizle uyumlu gerçekleştirmelisiniz.

Cevapla

E-Ticaret Sitesi SEO Çalışması ile Başarılı Olmak? Sorusunu Cevapla

E-Ticaret Sitesi SEO Çalışması ile Başarılı Olmak? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla