SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

E-Ticaret Sitesi İçin Subdomain’e Blog Oluşturmak

0
Mehmet Tezcan
Mehmet Tezcan
Subdomain 5 sene önce 646 Görüntülenme

Merhabalar;

E-ticaret sitemiz için blog.siteismi.com şeklinde bir subdomain oluşturduk. WordPress alt yapısını kullanarak günlük makale girişi bulunmaktayız. Bu doğru bir davranış mıdır? (300 kelimelik SEO uyumlu hale getiriliyor gerekli taglar kullanılıyor)

asıl sorum şu olacak

kategoriler içerisinde markalar bulunmakta vestel-urunleri.siteismi.com şeklinde bir sub domain oluşturursam bu bana fayda sağlayacakmıdır yada bunu yaptıktan sonrada siteismi.com/vestel-urunleri isminde URL yapısı düzenlememde fayda sağlar mı? Yani domainimin hem solundan hemde sağından bu tarz bir girişim olumsuz sonuçlar doğuracak mıdır (her iki tarafa aynı ürünler girilecektir. İçerik olarak değişikliğe gidilebilinir.)

cevap için teşekkürler…

E-Ticaret Sitesi İçin Subdomain’e Blog Oluşturmak için Yanıtlar

 • admin
  1
  Admin 21 Temmuz 2014, 18:51

  Merhabalar,

  Sorularınızı çok karışık bir halde sorduğunuzdan dolayı maddeler halinde cevap vereceğiz.

  Bloğunuzu webtures.com/blog yada blog.webtures.com şeklinde açabilirsiniz, bu herhangi bir sorun teşkil etmez. Vestel ürünleri konusunda ise eğer sitenizin ana sayfasıyla hiç bir alakası yoksa bu ürünleri harici bir subdomainde oluşturabilirsiniz fakat satışa yönelik bir içerik yada paylaşım olacaksa bu konuyu webtures.com/vestel-urunleri olarak açabilirsiniz.

  Hem subdomainde hemde yan sayfa olarak açmanız doğru olmayacaktır. 1 sayfa açın ve o sayfa üzerinden SEO:http://www.SEOhocasi.com/ üzerinden ilerleme sağlayın.

Cevapla

E-Ticaret Sitesi İçin Subdomain’e Blog Oluşturmak Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla