SEO Hocası'na Sor

E-ticaret sitelerinin SEO’da Ön Sıralarda Olmasının Sebebi?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Sektörel SEO Çalışması 7 sene önce 667 Görüntülenme

benim sorum E-Ticaret sitelerinin normal blog tarzı sitelerden önce çıkması. Mesela diyelim bir ürün tanıtacaz. Blogta 100 kelimelik bir makale ile tanıtılıyor, aynı durum E-Ticaret sitesinde de fakat tabiki onda 100 kelimelik makale söz konusu değil en fazla ürün açıklamaları var kısaca. Neden Google organik sonuçlarda E-Ticaret siteleri önce çıkıyor yada en azından hemen normal sitelerin altında beliriyor? Sonuçta e-ticaret’lerde taglar ve anahtar kelimeler var SEO konusunda nasıl bu kadar önde makalesiz olabiliyorlar?

Teşekkürler…

E-ticaret sitelerinin SEO’da Ön Sıralarda Olmasının Sebebi? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 27 Haziran 2014, 19:16

  Bildiğiniz üzere Google yaptığı son algoritmalarla ziyaretçilerin davranışlarını da anlamaya, ziyaretçilere aradığı konularda daha fazla bilgi veren yada onlar için daha faydalı olduğu görülen sitelerin daha ön sıralarda listelenmesi için sitelere özel isimsiz algoritma düzenlemeleri yaptı.

  Haricen eğer E-Ticaret sitesine yapılan düzenli ve daimi bir SEO işlemi varsa bu düzen her geçen zaman kendini yenileyecek ve ana kategorilerden alt kategorilere giden bağlantılar büyük bir oranda artacaktır.

  Sitenizin daha iyi içerik ve kategorilerde üst sıralarda olmasını istiyorsanız E-Ticaret açısından değil bilgi ve ziyaretçi davranışları açısından değerlendirmek daha doğru olacaktır.

  Mantıken “IPhone 5 Fiyatları” araması yapan bir müşteri E-Ticaret sitelerinde bu bilgileri arayacaktır ve aynı şekilde blog sitelerinin çıkması o sitelerin önemini azaltacaktır.

Cevapla

E-ticaret sitelerinin SEO’da Ön Sıralarda Olmasının Sebebi? Sorusunu Cevapla

E-ticaret sitelerinin SEO’da Ön Sıralarda Olmasının Sebebi? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla