SEO Hocası'na Sor

E Ticaret Sitelerine SEO Çalışması Nasıl Yapılmalı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Genel SEO 5 sene önce 706 Görüntülenme

Kırık linklerin e ticaret sitesine nasıl bir zararı olur? Webmasters’da tarama hataları bölümünde 56 sunucu hatası, 191 soft 404 sayılı link gözüküyor. Bu linkler siteme nasıl zarar verir? Nasıl düzeltebilirim?

E Ticaret Sitelerine SEO Çalışması Nasıl Yapılmalı? için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  Atalay Sidar 17 Ağustos 2015, 20:11

  E-ticaret sitelerinde SEO çalışmaları yaparken girdiğiniz ürünlerin içeriklerine oldukça özen göstermeli, hem SEO uyumlu içerikler hazırlamalı hem de kullanıcılarınıza yönelik içeriği tanıtıcı açıklamalara yer vermelisiniz. Bu özgün yazılar web sitenizi hem Google’ın algoritmalarına karşı koruyacak hem de kullanıcılarınıza doğru yönlendirmeler yaptığı için satışa dönüşebileceklerdir.

  Her bir sayfanızı bir anahtar kelime olarak görüp buna uygun optimizasyon ve ürün yerleştirmeleri ile satış odaklı çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada yapacağınız en büyük adım kendinize ” Ben olsam bu siteden ürün alır mıydım? ” sorusunu sürekli olarak sormak olacak. Kendinizi eleştirmekten kaçınmayın ve gözünüze çarpan her bir noktayı mümkün olduğu kadar düzeltmeye çalışın.

  E-ticaret sitelerinde en çok karşılaştığımız problemlerden birisi de silinen ürünlerin 404 hatası vermesidir. Bu aslında en büyük yanlışlardan birisidir. Bu 404 sayfaları belki size yeni müşteri veya ziyaretçi kazandıracaktır, bunu bilemezsiniz. Google açısından baktığınızda 404 sayfası olan bir web sitesi o alanda çok fazla otoriter olamayacaktır. Hem Google hem de ziyaretçi odaklı olarak bu noktada yapılması gereken en önemli şey 404 sayfalarını ilgili kategorilere 301 ile yönlendirmek veya fırsat kategorisi açarak sildiğiniz bütün ürünleri bu sayfaya yönlendirmek olacaktır.

  Sunucu hataları web sitelerinin belirli bir süre kapalı kalmasına veya Google botlarının web sitesini taramasına müdahale edebilmektedir. Sunucu kaynaklı hız problemleri ise kullanıcıların sitenizden doğrudan çıkış yapmasına sebep olabilmektedir. Bu yüzden elinizden geldiği kadar hem 404 sayfalarınızı optimize etmeli hem de sunucu kaynaklı problemleri ilgili firma ile konuşarak gidermeye çalışmalısınız.

Cevapla

E Ticaret Sitelerine SEO Çalışması Nasıl Yapılmalı? Sorusunu Cevapla

E Ticaret Sitelerine SEO Çalışması Nasıl Yapılmalı? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla