SEO Hocası'na Sor

E-ticaret Siteleri İçin SEO Çalışması Nasıl Yapılmalıdır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Genel SEO 6 sene önce 668 Görüntülenme

E-ticaret sitelerine yapılan SEO çalışmaları hakkında merak ettiğim bir şey var. Anladığım kadarıyla SEO çalışmaları genelde tespit edilen belirli anahtar kelimeler üzerinden yapılıyor. Fakat örneğin E-ticaret sitesimizde 700 tane ürün var diyelim. Biz sadece belirli anahtar kelimelerde değil, bu 700 ürün için de zamanla az ya da çok yükseliş yaşamak istiyoruz.

Site İçi SEO optimizasyonunu tamamladık. Site dışında da örneğin “kablosuz mouse” kelimesine backlink çalışması yaptık diyelim. Bunları yaptıktan sonra “Logitech M175 Kablosuz Nano Mouse” vb. farklı ürün isimleriyle yapılan aramalarda da yükseliş yaşar mıyız, yoksa sadece backlink aldığımız “kablosuz mouse” aramalarında mı yükseliş yaşarız?

Yani sadece backlink çalışmalarının yapıldığı “genel kategori isimlerinde” değil, bu tip model isimlerinin de dahil olduğu tek bir ürüne özel aramalarda da öne çıkmak istiyoruz. 700 tane ürünü ön plana çıkarmaya çalışmak ilk bakışta insanı korkutuyor ki sizin SEO hizmeti verdiğiniz firmaların satışta olan binlerce ürünü vardır. Bu amaca yönelik neler yapabiliriz acaba?

Teşekkürler.

E-ticaret Siteleri İçin SEO Çalışması Nasıl Yapılmalıdır? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 16 Mart 2015, 21:37

    E-Ticaret sitelerinde yapılacak SEO çalışması tamamen bir strateji içerisinde olmalıdır. E-Ticaret siteleri çoklu ürün barındırdığından dolayı kategori/alt kategori/ürün sırasıyla ilerlemektedir. Bu yüzden sitenizin anasayfasında iyi bir hiyerarşi, alt kategori sayfalarında da devam eden link hiyerarşisi olmalıdır.

    Burada yapılacak SEO çalışmasının yoğunluğu ise Ana sayfa -> Kategori -> Alt kategori -> Ürün olmalıdır. Ürünlere yapılacak SEO çalışması ise son nokta olarak seçilebilir, ana sayfanızın değeri kategorilere, kategori değeri alt kategorilere dağıtılacak, alt kategoriler de ürünleri destekleyecektir. Doğal olarak hedef kategorileri seçmeniz en mantıklısı olacaktır.

Cevapla

E-ticaret Siteleri İçin SEO Çalışması Nasıl Yapılmalıdır? Sorusunu Cevapla

E-ticaret Siteleri İçin SEO Çalışması Nasıl Yapılmalıdır? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla