Merhaba.

E-ticaret sitelerine yapılan SEO çalışmaları hakkında merak ettiğim bir şey var. Anladığım kadarıyla SEO çalışmaları genelde tespit edilen belirli anahtar kelimeler üzerinden yapılıyor. Fakat örneğin E-ticaret sitesimizde 700 tane ürün var diyelim. Biz sadece belirli anahtar kelimelerde değil, bu 700 ürün için de zamanla az ya da çok yükseliş yaşamak istiyoruz.

Site İçi SEO optimizasyonunu tamamladık. Site dışında da örneğin “kablosuz mouse” kelimesine backlink çalışması yaptık diyelim. Bunları yaptıktan sonra “Logitech M175 Kablosuz Nano Mouse” vb. farklı ürün isimleriyle yapılan aramalarda da yükseliş yaşar mıyız, yoksa sadece backlink aldığımız “kablosuz mouse” aramalarında mı yükseliş yaşarız?

Yani sadece backlink çalışmalarının yapıldığı “genel kategori isimlerinde” değil, bu tip model isimlerinin de dahil olduğu tek bir ürüne özel aramalarda da öne çıkmak istiyoruz. 700 tane ürünü ön plana çıkarmaya çalışmak ilk bakışta insanı korkutuyor ki sizin SEO hizmeti verdiğiniz firmaların satışta olan binlerce ürünü vardır. Bu amaca yönelik neler yapabiliriz acaba?

Teşekkürler.