SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

E-Ticaret Manuel Ürün Girişi ve SEO

0
Serkan
Serkan
Site Güncelliği 4 sene önce 790 Görüntülenme

E-Ticaret siteme binlerce ürünü XML ile değil de tek tek elle yazarak giriyorum. SEO için aynı ürünü satan rakiplerime göre bir avantajım olur mu ?

E-Ticaret Manuel Ürün Girişi ve SEO için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 24 Ağustos 2015, 06:36

  Merhabalar,

  E ticaret sitelerinde; ürünlerin çok olması sebebiyle tedarikçi firma üzerinden XML ile ürünleri çekip kendi web sitenize eklemeniz genel olarak neredeyse bütün E-ticaret sahiplerinin yapmış olduğu bir harekettir. Fakat temelde en büyük yanlış da buradan kaynaklanmaktadır. Bu durum web sitenizde kopya içerik oluşmasına sebep olmakta ve sizi filtreye sürükleyebilmektedir.

  Sizin yapmış olduğunuz şekilde XML olarak değil de bütün ürünler için tek tek içerik hazırlamak ( bu noktada her bir içeriğin özgün olması, tedarikçi firmanın vermiş olduğu içerikten farklı olması gerekmektedir. ) rakiplerinize üstünlük sağlamanıza sebep olacaktır. Bununla birlikte içeriklerinizin SEOya uyumlu olması, yapılacak olan backlink çalışmaları ile web sitenizin desteklenmesi sizi Arama motorları nezdinde daha da üstün kılacaktır. Bütün bu çalışmalar organikten gelen trafiğinizin artmasına ve Google’da rakiplerinize ciddi bir şekilde üstünlük sağlamanıza sebep olacaktır.

Cevapla

E-Ticaret Manuel Ürün Girişi ve SEO Sorusunu Cevapla