SEO Hocası'na Sor

E-mail Pazarlama Yöntemleri

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Diğer SEO 7 sene önce 779 Görüntülenme

yeni bir E-Ticaret sitesi kurdum. Kumaş satışları yapacağım e-mail yoluyla bu alanla ilgili olan kişilere sitenin varlığını bildirmek istiyorum. Bu alanla ilgili olan kişileri, blogları veya web sitelerini nasıl/hangi araçlar yardımıyla bulabilirim? Sonrasında e-mail adreslerine nasıl ulaşabilirim?

E-mail Pazarlama Yöntemleri için Yanıtlar

 • admin
  Admin 14 Nisan 2014, 09:03

  Merhabalar Mehmet Bey.

  Web sitenizin tanıtımını E-Mail ile en doğal şekilde yapmanın yöntemi birkaç yoldan geçmektedir. Bunları maddeler halinde sıralayabilmek mümkündür.

  1- Sektörel SEO Hizmeti

  Sektörünüzle alakalı araştırma, satın alma ve ürünlerinizi inceleme konusunda sizin araştırma yapacağınız değil, müşteri potansiyeline hitap edebileceğiniz, ihtiyacı olan müşterilerle ilgili olarak size ürün talebinde bulunacak potansiyel müşteri ve satış kitlesine en doğru yoldan sektörel SEO çalışması ile sağlayabilirsiniz. Bu hizmeti aldıktan sonra sizin firmalara reklam, tanıtım yada ürün satışı gibi hizmet araştırması yapmanız yerine müşteri kitlenizin sizi bulmasını sağlamak en mantıklı ve en doğru yoldur.

  2- Sektörel Web Araştırması

  Hizmetinizi vereceğiniz sektörlerde, kurumsal firmalarda, blog yada firma rehberlerinde belirli ulaşım ve iletişim için e-mail adresleri, telefonlar ve adres bilgileri yer almaktadır. Böylelikle en doğru ve hizmetinize uygun web sitelerine yol ve yönlendirme yapabilirsiniz. Bu araştırmalar kısa/uzun sürelerde değişebilir. Hakim olmak istediğiniz kitleye ne kadar çok araştırırsanız o kadar kısa sürede sahip olabilirsiniz.

  3- E-Mail Hosting Hizmeti

  Bu hizmeti sağlayan hosting (yer sağlayıcı) firmalar bulunmaktadır. Bu hizmette belirli bir kitleye sahip olan kişilerin, firmaların veya şahısların mail adresleri bu yer sağlayıcı firmalarda bulunuyor. Bu hizmeti veren sitelerde 1 gönderim için ayrı ücret, aylık hizmet için ayrı ücret talep edilebilmektedir. Buna bağlı olarak mail adreslerinin ulaşabilirliği, gerçek kullanıcıya gönderdiği bağlantı ve tanıtımlar geri dönüşe yada ilgiye bağlı olarak değişebilmektedir.

Cevapla

E-mail Pazarlama Yöntemleri Sorusunu Cevapla

E-mail Pazarlama Yöntemleri ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla