SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Domain yaşının SEO’daki geçerliliği hakk.

0
Cuneyt Harmancı
Cuneyt Harmancı
Domain Yaşı 5 sene önce 451 Görüntülenme

Web sitelerinin sıralamaları konusunda domainin satınalınma süresi yani yaşı önem arz eder mi? Bire bir içeriği aynı olan 5 yaşındaki domain ile 1 aylık domain aynı anda yayımlanan içerikte google gözünde eşit midir?

Domain yaşının SEO’daki geçerliliği hakk. için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 25 Kasım 2014, 15:50

  Merhabalar Cüneyt Bey,

  Meta Keywords, Google’ın ilk zamanlarında site içi uygunluk anlamında dikkate aldığı en önemli kriterler arasında yer alıyordu. Ancak Google algoritmasını güçlendirdikçe, manipüle edilebilir kriterlerin başında gelen ve kullanım yoğunluğu bakımından en çok spam niteliği taşıyan meta keywords’e verdiği önemi minimuma indirdi. Biz günümüzde keywordsün kullanılmamasını dahi öneriyoruz. SEOhocasi.com’da artık meta keywords kullanmıyoruz.

  Domain süreleri konusunda şu şekilde bir önerimiz olacak, Google algoritmaları güçlendikçe bu gibi kriterlere verdiği önemi azalttı. Dolayısıyla domain yaşı ve tescil süresi eskisi kadar önemli değil ancak yine de dikkate alınan bir değerdir. Sizin yeni bir site olmanız 10 yıllık siteleri geçemeyeceğiniz anlamına gelmez, en önemli şey nitelikli backlinkler ve ziyaretçi memnuniyetidir. Bunları sağladığınız sürece bu gibi kriterlere bağlı kalmamalısınız.

Domain yaşının SEO’daki geçerliliği hakk. Sorusunu Cevapla

Domain yaşının SEO’daki geçerliliği hakk. ile Benzer SEO Yazıları