SEO Hocası'na Sor

Domain Uzantılarının Keywords Domain ile İlişkisi

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Domain Uzantısı 6 sene önce 761 Görüntülenme

Hocam merhaba hayırlı çalışmalar.

Sizlere sorum şu;

Son zamanlarda bazı yeni alan adları ortaya çıktı bunların bazısı şu tarz .kim.club. o önceden de olan .biz domaini .un gibi domainler var simdi biz site ismini bu domainler birleştirmek SEO açısından faydası olurmuş. Şu şekilde ahmet.kim haber.in biletciyiz.biz tarzında arama motorları bu kelimeleri bir bütün halindeki anlıyor nasıl anlıyor. Hocam faydası ve zararları nelerdir?

Birde .mobi domainin mobil aramada bir önceliği var mı?

Hayırlı günler hayırlı çalışmalar.

Domain Uzantılarının Keywords Domain ile İlişkisi için Yanıtlar

 • admin
  Admin 30 Ekim 2014, 11:04

  Merhabalar,

  Öncelikle alan adı uzantılarıyla ilgili bilgi verelim. Alan adı uzantıları genellikle o sitenin hangi içeriğe bağlı olduğu gösteren uzantılar olmaktadır. Bu uzantılar sitenin hangi konuyla ilgili dolaylı irtibatta olduğunun göstergesidir.

  Siteniz için tercih edeceğiniz alan adının uzantısı da doğal olarak sıralamalara etki edecektir. Ücreti çok düşük domainler genellikle Spammer (spam yapan kişiler) tarafından kullanıldığı için sitelere etkisi de o uzantıya göre değişken olacaktır. Örnek verecek olursa .info domain uzantıları SPAM kullanıcıları yoğun bir şekilde kullanmaktadır. Anahtar kelime hedeflemelerinde de .us domaini ise Amerika Birleşik Devletleri uzantısını hedeflediği için etkisi de düşük olacaktır.

  Diğer uzantılar ise daha çok yeni olduğundan dolayı etki konusunda bir saptama yapmak çok düşük olacaktır lakin domain ücretleri ve uzantısından dolayı etkili olacağı barizdir. Mobil kullanıcılar için arama sonuçlarında da .mobi içeriği daha etkilidir yalnız site içeriğinin tamamen mobil kullanıcılara göre verilmesi gerekmektedir.

Cevapla

Domain Uzantılarının Keywords Domain ile İlişkisi Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla