SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Domain içerisinde tire kullanımı

0
Fatih EroĞu
Fatih EroĞu
Domain Uygunluğu 5 sene önce 605 Görüntülenme

Tire Tercihli Uzantı – Domain alırken en çok karşılaştığımız bir konu. com uzantısı satın alınmış. Alternatifler şunlar.

ÖR:
(kartal-mantolama.com)
(kartalmantolama.net)
(kartalmantolama.gen.tr)

SEO için bunlardan hangisi tercih edilmelidir. Belkide bugüne kadarki en önemli sorulardan biri olabilir. Cevabınız için SEO Hocası Ekibine saygılar.

Domain içerisinde tire kullanımı için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 3 Mart 2015, 11:27

  Merhaba Fatih Bey,

  Bu konuda oldukça detaylı bir makale yayınlamıştık ve bu konuya Sorularla SEO kitabımızda da yer vermiştik. Makalenin bir kısım özetini aşağıdan okuyabilirsiniz devamı için yazıyı ziyaret edebilirsiniz.

  Domainde tirenin kullanımı teknik açıdan etkisiz eleman gibi görülse de bazı hususlardan incelendiğinde olumsuz etkileri olabilmektedir.

  Bir domainin kısa olması hatırlanması için büyük bir avantajdır, bu sebeple domaindeki karakter sayısı azaldıkça domainin SEO açısından kalitesi de artmaktadır. Kısa alan adlarının yazımı, paylaşımı, kodlanması ve hatırlanması daha kolay ve yazım hatası riski çok daha azdır. Bu sebeple tire kullanımı karakter sayısını arttıracağından aynı zamanda kullanıcıların doğrudan site girişi yapmak isterken tireyi unutabileceğinden büyük bir dezavantaj olacaktır.

  Tamamını okumak için – http://www.SEOhocasi.com/domainde-tire-kullanmanin-SEO-acisindan-etkisi/

Cevapla

Domain içerisinde tire kullanımı Sorusunu Cevapla

Domain içerisinde tire kullanımı ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla