SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Doğru Canonical Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

0
Aksu Acar
Aksu Acar
Canonical 5 sene önce 433 Görüntülenme

Hocam iyi günler. Sitemde iç linkleme olarak siteadresi.com.tr/ kullanıyorum. aldığım backlinkleride sonunda “/” slash var. şöyle birşey istiyorum:

Anasayfa’da head tagının içine rel canonical ile www.siteadresi.com.tr, siteadresi.com.tr olarak hepsini tek çatı altında tam olarak nasıl toplayabilirim? Tam olarak taglar nelerdir? Teşekkürler.

Doğru Canonical Kullanımı Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

 • Veri kurtarma
  0
  Veri Kurtarma 9 Haziran 2015, 22:54

  Merhaba benim bir veri kurtarma sitem var bu site için yapılacak canonical etiketi nasıl olmalıdır. Örnek anasayfa için nasıl olmalıdır bu örnek doğrumudur.

 • admin
  0
  Admin 12 Aralık 2014, 10:29

  Merhabalar,

  Öncelikle Canonical URL hakkında bilgi verelim. Canonical URL bir sayfanın birden fazla açılış şekli olduğunda yada birbiriyle benzer sayfalar olduğunda (siteisminiz.com – siteisminiz.com/index.php gibi) Google’nin ve diğer arama motorlarının hangi URL’yi önemseyeceği ve diğer sayfaların kopya olma oluşumunu engelleyeceği mantığına dayalı bir meta etiketidir.

  Eğer sitenizde tüm URL adreslerinin nasıl indeks almasını istiyor ve diğer indekslerin kopya oluşturmasını istemiyorsanız canonical etiketini de o şekilde kullanmalısınız. Eğer sitenizde indekslenmesini istediğiniz sayfa yapısı “www.SEOhocasi.com” şeklinde ise canonical etiketinin tüm URL adreslerinde “www” eki alması gereklidir.

  Bu işlemleri ise SEO eklentisi yardımıyla yada .htaccess üzerinden “www” olmayan URL adreslerini “www” adresine yönlendir komutu kullanabilirsiniz.

Doğru Canonical Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla

Doğru Canonical Kullanımı Nasıl Olmalıdır? ile Benzer SEO Yazıları