SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Doğal Olmayan Giden Bağlantılar ve Manuel SPAM İşlemi

0
Emirhan BÜlbÜl
Emirhan BÜlbÜl
Google Cezaları 5 sene önce 424 Görüntülenme

Hocam merhabalar,

Benim sitem dün PR 1 den PR 0 düzeyine düştü. Bugün Google’den aşağıda ki mesaj geldi;

Google, bu sitede yapay veya doğal olmayan bağlantılar kalıbı algıladı. PageRank’i değiştirmek için bağlantı satın almak veya bağlantı düzenlerine katılmak Google’ın Web Yöneticisi Yönergeleri’nin ihlali anlamına gelir. Sitenizden verilen doğal olmayan bağlantılar nedeniyle Google, “siteadresi” alan adı kalıbı için bir manuel spam işlemi uyguladı. Sitenizde veya bazı bölümlerinde uygulanan başka işlemler de olabilir.

Hocam ne yapmam gerekiyor siz yapıyor musunuz bu işi?

Doğal Olmayan Giden Bağlantılar ve Manuel SPAM İşlemi için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 21 Ekim 2014, 08:02

  Merhabalar,

  Sitenize gelen ve doğal olmayan bağlantılar işlemi tam olarak satın alınan linkler veya anti-SEO işlemlerini hedeflemiştir. Google istenmeyen bağlantı aracı olan disavow links aracını kullanmalısınız. Bu konuda da hangi sitelerden kalitesiz linklerin geldiğini görmeli ve mantık olarak ise sitenizde yapacağınız çalışmalarda da zarar veren siteleri doğru tespit etmelisiniz. Bu konuda da http://www.SEOhocasi.com/en-iyi-backlink-sorgulama-araclari/ adresindeki backlink sorgulama araçları makalesini önermekteyiz faka domainleri de iyi ayırım yapmanızın önemli olduğunu tekrar vurgulamak gerekiyor.

  Konu önerisi olarak sizlere Filtre Tespit ve Analiz hizmetini de sağlayabiliriz. Bu hizmet ile ilgili bilgilere http://www.SEOhocasi.com/filtre-analiz-ve-tespit-islemi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Doğal Olmayan Giden Bağlantılar ve Manuel SPAM İşlemi Sorusunu Cevapla

Doğal Olmayan Giden Bağlantılar ve Manuel SPAM İşlemi ile Benzer SEO Yazıları