SEO Hocası'na Sor

Dns sorunu ve tema değişikliği

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Yazılımsal SEO 6 sene önce 640 Görüntülenme

Size 2 ayrı sorum olacak.

1-web yöneticisi aracına site kontrol panelinden baktığımda bir sitemde dns ünlem sarı ile işaretlenmiş. Önceden yoktu sanırım google botları siteme giremiyor diyemi bu sorun oldu sizce nedenleri nedir?

2-Ben sitemin temasını değiştireceğim herhangi bir sorun çıkmaması için hangi önlemler almalıyım tema değişiklikten sonra neler yapmalıyım ?

Çok teşekürler

Dns sorunu ve tema değişikliği için Yanıtlar

  • admin
    Admin 4 Aralık 2014, 14:55

    Merhaba Oğulcan Bey,

    1- Google webmaster araçlarında DNS ile ilgili sorunlar veriyorsa, sitenizin DNS yapılandırmasında sorunlar olduğu anlamına gelir ve bu durum sitenizin sağlıklı indexlenememesine yol açabilir. Google’ın bu konu hakkındaki bilgilendirmesine ve çözüm yönlendirmelerine bu sayfadan erişebilirsiniz. https://support.google.com/webmasters/answer/2598813?hl=tr

    2- Temanızı değiştirirken, SEO açısından etkilenebilecek tek özellik site içi SEO kriterlerinden tasarımsal SEO kriterleridir. Bunlar da bir analiz sistemi vasıtasıyla rahatlıkla kontrol edebileceğiniz, h1, h2, title, alt etiketleri gibi basit düzenlemelerle telafi edilebilecek SEO özelliklerdir. Bu sebeple temanızın site içi SEO bakımından analizini gerçekleştirerek sorunları düzeltmeniz tema değişiminden sonra SEO açısından sorun yaşamamanız için yeterlidir.

Cevapla

Dns sorunu ve tema değişikliği Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla