SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Dmoz Başvurusu

1
Eren Gedik
Eren Gedik
Link İnşaası 4 sene önce 323 Görüntülenme

Dmoz başvurusunun sırlarını anlatabilir misiniz? Veya dmoz için sitem uygun mudur? Ne gibi değişiklikler yapmam gerekir?

Dmoz Başvurusu için Yanıtlar

 • admin
  -1
  Admin 7 Şubat 2015, 09:43

  Merhabalar Eren Bey;

  Dmoz başvurularında sır diye bir durum yoktur 🙂 Dmoz için yapmanız gerekenler profesyonel ve kurumsal bir biçimde başvuru metni vs hazırlayıp başvuru yapmanız olacaktır. Ancak şunu belirtebilirim, dmoz un önemi eskisi kadar kalmamıştır. Çünkü Google eskiden algoritmalarına pek fazla güvenmediğinden dolayı dmoz da yer alan siteleri diğer sitelerden üstün tutabiliyordu. Fakat günümüzde Google, algoritmalarına güvendiği ve sürekli geliştirdiği için dmoz u eskisi kadar önemsememektedir. Dmoz’ a kayıt olmanız sektörde yer alan rakip sitelerin arasında yer almanız dışında herhangi bir etkiye artık sahip değildir.

  Başvuruların kabulü ise tamamen editörlerin insiyatifinde olmaktadır. Bu durumda sitenizi en iyi ve açıklayıcı şekilde uygun kategoriye ekleyip bunu editöre bildirmeniz ve beklemeniz gerekmektedir. Son zamanlarda dmoz başvurularının kabul olması 1 ila 6 ay gibi bir süreyi bulabilmektedir.

  Ayrıca DMOZ’un 15’e yakın kayıt kriteri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise;

  Sitenizde kopya içerik olmaması gerekir
  Tasarımsal eksik ve hataların olmaması
  Yapım aşamasında sayfaların olmaması

  gibi birçok kriter de incelenmektedir.

Dmoz Başvurusu Sorusunu Cevapla