SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Dizi Sitesinde İzleyeceğim Yol

0
Umut İrhan
Umut İrhan
Sektörel SEO Çalışması 5 sene önce 529 Görüntülenme

Merhabalar hocam, yapacaklarımın doğru olup olmadığını teyitlerseniz minnettar kalırım (:

Yapacağım işlemler şunlar. Öncelikle WordPress kullanacağım ve kimsede olmayan sıfır bir tema ve özgün konular ile sitemi oluşturacağım.
Sonrasında Ayarlar kısmından site title’ını Yabancı Dizi izle yapacağım. Sadece bir keyword olacak.
Sonrasında All in SEO kısmından yine title desc. keyword kısımlarına bu etiketi ekleyeceğim.
Page title kısmındaki Post title – blog title kısmını şu şekilde düzenleyeceğim; “Post Title – Yabancı Dizi izle” bu sayede eklediğim her bölüm indexi şu şekilde alacak; “Sherlock 1. Sezon 1. Bölüm izle, Yabancı Dizi izle”
Bu yöntem ile her konumda keyword ümü desteklemiş olacağım.
Önemli bir nokta olan konu etiketleri kısmını da şu şekilde yapacağım;

Sherlock 1. Sezon 1. Bölüm izle
Sherlock 1. Sezon 1. Bölüm yabancı dizi izle

Eklediğim her konu otomatik olarak bir çok sosyal ağ’da otomatik olarak paylaşılacak ve yine “Post Title, Yabancı Dizi izle” şeklinde paylaşılacak.

Ardından 1 hafta sonra sağlam bir siteden tanıtım yazısı alacağım keyword’üme.
Site 1. ayını doldurduğunda sosyal ağlardan reklam alacağım.
Bu yöntem ile 1 2 ay içerisinde iyi yerlerde olabileceğimi düşünüyorum. Biraz uzun oldu kusura bakmayın, sizinde onayınızı alırsam kafamda herşey oturmuş olacak (:

Bu arada domainimde keyword; yabancidizix.com (:

Dizi Sitesinde İzleyeceğim Yol için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 24 Aralık 2014, 16:25

  Merhaba Umut Bey,

  Oluşturduğunuz yöntem oldukça etkili bir sistem ancak artık meta keywords, bir değerinin kalmadığını ve artık spam yaratacağından dolayı kullanmamanızı öneririm. Bu konuda daha detaylı bilgiyi bu adresten http://www.SEOhocasi.com/meta-keywords-artik-SEO-kriteri-degil/ alabilirsiniz. . Anlattığınız işlemler SEO’yu ikiye ayırdığımızda yaptığınız işlemler %30 kısmını kaplamaktadır. Geri kalan %70’lik oran ise site dışı yapılan SEO çalışmalarına bağlıdır. Site dışı yapılan SEO çalışmalarında en etkili yöntem rakip backlink çalışmalarıdır. Rakip backlink çalışması ile rakiplerinizi yakın takibe alarak aldıkları kaliteli backlinkleri tespit edip ve hangi zamanda backlink alımlarını ölçümlenerek kendi siteniz için bir strateji uygulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kaliteli haber sitelerinden, sektörünüzle alakalı sitelerden ve kaliteli bloglardan backlink alımları gerçekleştirerek sitenizi destekleyebilirsiniz. Dizi ve film sitelerin rekabetleri çok yoğun olduğundan dolayı kaliteli ve sürekli olarak desteklenmesi gereken sitelerdir. Siteniz için SEO çalışmaları gerçekleştirirken kaliteli bir çalışma kurgusu oluşturmalısınız.

  Bu konuyla ilgili daha önceki yazımız olan http://www.SEOhocasi.com/film-siteleri-icin-SEO-anektodlari/ bu sayfadan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz

Cevapla

Dizi Sitesinde İzleyeceğim Yol Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla