SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

CDN Ve Mobil Kullanıcı İlişkisi

Erdinç T.
Erdinç T.
CDN (Content Delivery Network) 2 sene önce 51 Görüntülenme

Tekrar merhabalar. CDN servisi kullanmayı planlıyorum çünkü internet sitemde birçok resim dosyası bulunuyor. Ancak merak ettiğim konu şöyle ki, MOBİL bir kullanıcı nereden bağlanmış oluyor? Benim internet sitem zaten TR lokasyona sahip ve sadece istanbul iline hizmet sağlıyor ancak mobil bir kullanıcı TR’nin her yerinden bağlanmış mı oluyor? Bu konu hakkında detay sunabilir misiniz ? teşekkürler.

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

CDN Ve Mobil Kullanıcı İlişkisi için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
  • Atalay Sidar
    Atalay Sidar 26 Ağustos 2015, 10:37

    Merhabalar,

    CDN teknolojisi bir diğer adı ile bulut teknolojisi web sitenizdeki görsellerin bulut bir sunucu üzerinden sitenizin içerisine çekilmesine yarayan sistemdir. Bulut teknolojisi ile aynı anda bir kaç farklı yerde dosyalarınızı tutabilirsiniz. Web sitenizin hız optimizasyonu açısından kullanılabilir bir tekniktir. Bu sayede kullanıcı web sitenize giriş yapmış olduğu yere göre en yakın olan lokasyon üzerinden web sitesinin görsel veya ağırlık oluşturabilecek dosyalarını çekmektedir. Bu kullanım ile birlikte web sitesi daha hızlı bir şekilde açılmakta ve hız konusuna önem veren kullanıcılarınızı sitenizde daha uzun sürelerde kalmasını sağlamaktasınız.

    SEO açısından bu durumu değerlendirecek olursal görselleriniz kendi sunucunuzda barınmayacağı için Google görsel aramalarda resimleriniz yer almayabilir. Google görseller üzerinden gelen kullanıcı sayınız fazla ise bu kullanıcıları kaybedebilirsiniz.

CDN Ve Mobil Kullanıcı İlişkisi Sorusunu Cevapla

X