SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

canonical etiketi kullanımı hk.

0
Erdal YetİŞ
Erdal YetİŞ
Canonical 5 sene önce 587 Görüntülenme

İyi günler;

Benim 1.nci sorum : canonical etiketini anasayfada kullanıyorum faydası olduğunu biliyorum. Ek sayfaya SEO yapacağımz zamanda canonical etiketini kullanacakmıyız? Faydası olur mu örnek webtures.com/hazir-web-sitesi.html bu sayfanın kodlarının içine bu şekilde her sayfaya girsek faydası olur mu. Bir sitede görmüştüm bu şekilde. 2. Sorum 10 adet makale yazdırdum 4 tanesini kısa kısa yazarak devamını oku linki verdim diğer makaleler sayfasında anasayfadaki bu 4 makale olmak zorundamıdır. Yoksa sadece yeni makaleler mi olması yeterlidir. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

canonical etiketi kullanımı hk. için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 17 Temmuz 2014, 20:28

  Bu şekilde anlatmanız daha doğru oldu. Tüm makaleleri gösterebilirsiniz, herhangi bir sorun yada problem olmayacaktır.

 • Erdal YETİŞ
  0
  Erdal Yeti̇ş 17 Temmuz 2014, 20:21

  Yok yanlış anladınız tabiki devamını oku dediğiniz zaman makalenin tamamaı görünecektir. Benim sormak istediğim Anasayfaya 3 kısa makale koyup en altına diğer makaleler için tıklayınız butonu koyuyorum. Bu diğer makaleler sayfasında sadece yeni makaleler mi olacak yoksa anasayfadaki 3 makalede bu diğer makaleler sayfasında bulunmak zorundamıdır.

 • admin
  0
  Admin 16 Temmuz 2014, 10:50

  Bu konuda “devamını oku” olarak bildirdiğiniz içerikler tam olarak devamı okunmaya tıklandığında aynı makalenin tamamının görülmesi gereklidir. Farklı bir yazı ile karşılaşılması olumlu sonuç çıkarmayacaktır.

 • Erdal YETİŞ
  0
  Erdal Yeti̇ş 15 Temmuz 2014, 21:32

  Cevacınız için teşekkür ederim. Yalnız 2.nci soruyu unutmuşsunuz galiba. Ben hazır bir script kullanmadığım için kendim yapmaya çalışıyorum SEO tekniklerini. O yüzden Sitemin anasayfasında 3 kısa makale yazıp diğer makaleler için tıklayınız diyorum. Bu sayfada anasayfadaki kısa makaleler olmak zorundamı yoksa sadece diğer makaleler olsa yeterlimidir.

 • admin
  0
  Admin 15 Temmuz 2014, 20:21

  Merhabalar,

  Canonical etiketi her sayfa için ayrı olarak kullanılması gereklidir. Bu konuda da yapacağınız işlemler de bahsettiğiniz üzere her sayfa için ayrı bir etiket oluşturulmasıdır.

  Canonical etiketi SEO:http://www.SEOhocasi.com/ için çok önemli ve gerekli bir kuraldır. Bu kuralı da doğru bir şekilde uygularsanız sitenizde kopya sayfa durumu söz konusu olsa dahi canonical etiketi kullanıldığı için haricen bir sorun çıkmayacak ve SEO konusunda etik bir işlem yapmış olacaksınız…

canonical etiketi kullanımı hk. Sorusunu Cevapla