SEO Hocası'na Sor

Çalıştığım Kelimenin Türevleri Sıralamada Yükselir mi?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Alakalı İçerik Kontrolü 5 sene önce 874 Görüntülenme

Merhabalar hocam. Site için tanıtım yazısı destekli SEO çalışması yaptırmak istesek ve örnek vermek gerekirse bu kelimeler “Full HD İzle”, “HD İzle” gibi kelimeler olsa ve çalışmamızı bu kelimeler üzerine yapsak. Dizi sitesinde bölüm yayınladıktan sonra “Dizi Adı 1.sezon 1.bölüm hd izle” title ını Google’da sıralama olarak yükseltir mi acaba? Title daki “hd izle” anahtar kelimesi tanıtım yazısından etkilenebilir mi?
Teşekkürler, kolay gelsin.

Çalıştığım Kelimenin Türevleri Sıralamada Yükselir mi? için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  Erhan Kolci 3 Eylül 2015, 07:41

  Backlink sayısı değil kalitesi daha önemlidir. Backlink çalışmaları site içi SEO uygunluğu ile doğru orantılıdır. Site içi SEO’su uygun olmayan bir sayfaya ne kadar site dışı çalışma yapılırsa yapılsın sıralamalarda ilerleme kaydedilmeyecektir.

  Site içi makalenin 150-200 kelimelik olması daha uygundur. SEO açısından 500 yada 1000 kelimelik yazı içerisinde ideal oranda anahtar kelimenin yer alması gerekir. Makale içerisindeki kelime arttıkça anahtar kelime oranı da artmaktadır. Anahtar kelimenin sayfa içerisinde çok fazla kullanılması manuel spam a yol açabilir. Bu nedenle önerdiğimiz kelime yapısı 150-200 kelimedir.

 • Eren Gedik
  Eren Gedik 2 Eylül 2015, 14:45

  2 makale var diyelim. Birisi 500 kelime, diğeri 1000 kelime. 500 kelimenin dış SEO çalışması backlink olarak daha fazla. Hangisi Google üzerinde etkilidir?

 • Erhan Kolci
  Erhan Kolci 2 Eylül 2015, 08:24

  Merhabalar Zafer Bey;

  SEO çalışmalarında sıralamayı doğrudan çalışma yaptığınız kelime etkiler. Dolaylı olarak ise kelimenin türevleri de sıralamada etkilenecektir. “HD Film izle” gibi kelimelere çalışma yapıyor olmanız bu kelimelerin sıralamasını doğrudan etkileyecektir. “Film İzle” gibi kelimenin rekabetinin üst düzey olduğunu göz önüne aldığımızda bu kelimelerde yükseliş için yoğun çalışmalar gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sonrasında dizi isimlerinin etkilenmesi için ise dizilere ayrı çalışma yapmanız daha fazla etki sağlayacaktır. Dizi eklenmeden önce çalışmalara başlayabilirsiniz. 4-5 kelimelik kelime grubuna çalışma yapıyor olmanız bu kelimenin rekabetini düşüreceği için “Film İzle”, “HD Film İzle” gibi kelimelere oranla daha iyi bir ilerleme sağlanabilir.

  Tchibo ile SEO çalışması yaptığımızda, 1 yıl boyunca 52 hafta için 52 ayrı tema ve ürün listesi bize ulaşmaktaydı. Bu kelimelere 2 ay öncesinden çalışma gerçekleştirerek 2 ay sonraki tema aktif olduğunda ilgili kelimelerde ilk sayfada yer almaktaydık. Tchibo ya bu şekilde bir strateji oluşturmuş ve oldukça başarı sağlamıştık. Siz de siteniz için bir dizinin yeni bölümü çıkmadan çalışma gerçekleştirerek dizi yayınlandığında ön sıralarda yer alabilirsiniz.

Cevapla

Çalıştığım Kelimenin Türevleri Sıralamada Yükselir mi? Sorusunu Cevapla

Çalıştığım Kelimenin Türevleri Sıralamada Yükselir mi? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla