SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

C class ip ile Link inşası

0
Mustafa Genişel
Mustafa Genişel
Link İnşaası 4 sene önce 610 Görüntülenme

S.a hocam size sorum şöyle olacak, Ben 8 adet c class ip almak istiyorum ve 20 adet site açmak istiyorum. Bu 20 siteyi 2 şerli gruplara bölüp link inşası kurmak istiyorum. Her siteye tek backlink olacak sekilde, neyse asıl soruma döneyim.

Şimdi bu link inşaasında domain satın aldığımda whois bilgileride gözükmekte tabiki. Aynı isimde aynı e-mail olduğunda bana zararı ne olur ? Google gözünde nasıl bir durum olur bu whois bilgilerini Google illaki göz önünde bulunduruyordur.

Bu durumda ne yapmam gerekir bi fikir verebilir misiniz! Şimdiden çok teşekkürler. Kitabınızı okudum ama kafam çok karıştı bu olayda yardım ederseniz sevinirim.

C class ip ile Link inşası için Yanıtlar

 • mustafa
  0
  Mustafa 4 Eylül 2015, 18:05

  Eğer tek bir siteye yaparsam ozaman linkwheel çalışması olmaz ki kendi arasında bir döngü oluşturacağım ilk olarak daha sonra tek bir domaine yapacağım. Bu şekilde daha sağlıklı değil mi?

  Bir tane daha sorum olacak temalar ayrı olacak içerikler ayrı hersey ok linkwheel yaptığımda google manzarayı cakmıyacak mı? bu adam aynı kişi üzerinde birden cok site ve bu adam sitelere link veriyor ayrı ayrı bunu anlamaz mı?

  Acayip kafam karıştı bu konuda bana kazanç getirir mi böyle birsey yapsam. Çünkü baya bi maliyetlli olacak makale satın alma ipler domain hosting 2000tl neredeyse çıkacak benden adsense tabanlı calısacağım o yüzden diyorum.

  Ve bazı arkadaşlar SEO paketi filan var durun hatta resmini yolluyayım size, http://prntscr.com/8cldov böyle bir şey satın alsam tek siteye versem sağlıklı olur mu sizce yoksa kendiniz yapın mı dersiniz! Bu paketlerde sitem spama girer diye çok korkuyorum aslında.

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 4 Eylül 2015, 14:51

  Merhabalar,

  Whois bilgilerinde aynı isme kayıtlı birden fazla domain olabilir. Bu noktada Google bu web sitelerini değerlendirirken içeriklerine, web sitelerinin tasarımlarına ve kullanıcılarına ne denli kaliteli içerik sunup ne kadar iyi hizmet ettiğine dikkat etmektedir. Örnek vermek gerekirse webtures.com ve SEOhocasi.com aynı kişi üzerine kayıtlıdır fakat aynı sektöre hitap ediyorlar dahi olsa içerikleri ve tasarımları birbirinden tamamen farklıdır. Farklı içerikler, farklı tasarımlar ve kullanıcı odaklı olduğunuz sürece adınıza kayıtlı kaç domainin olduğu fark etmeyecektir. Bu web sitelerinin birbirinden farklı ip’lerde de olması size artı bir etken olacaktır. 8 farklı ip üzerinde 20 adet site kurduğunuzda bunların bir kısmı aynı ip’yi paylaşacakları için aynı sektöre hitap edip yakın içeriklere sahip olduklarında bu durum sizin için link unsuru oluşturabilir. Ayrıca bu domainler üzerinden karşılıklı link inşası yapmak yerine hepsini tek bir ana domaine yönlendirmeniz daha sağlıklı bir linkwheel çalışması olacaktır.

Cevapla

C class ip ile Link inşası Sorusunu Cevapla