SEO Hocası'na Sor

Bursa SEO Çalışmaları

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Yerel SEO 12 ay önce 352 Görüntülenme

Merhabalar, Ben uzun yıllarda Bursa’da zeytin yetiştiriciliği yapan birisiyim. Son yıllarda ürünlerimi kendi markam adı altında satmaya başladım ve Bursa’da bir işletme açtım. Zeytin satışı yapan işletmem için hem Bursa içi yerel haritalı aramalarda hem de genel aramalarda görünmek istiyorum. Bununla da yetinmeyip uzun vade de zeytinlerimi ihraç etmek için SEO çalışması yaptırmak istiyorum. Bu konuda bloğunuzda var olan SEO yazılarınızı devamlı olarak okuyorum. Benim bu konuda merak ettiğim, ilk olarak Bursa SEO çalışmaları ve devamında yerel işletmelerin yurt dışına SEO ile açılması konusunda nasıl bir yol haritası önerirsiniz?

Bursa SEO Çalışmaları için Yanıtlar

 • SEO Hocası
  Seo Hocası 15 Ağustos 2019, 15:50

  Bursada İşletmenize Faydalı Olacak Arama Motoru Optimizasyonu Bursa’nın nüfus açısından ülkemizin 4.sırasındaki şehri olması Ticari açıdan da işletmelere potansiyel oluşturmaktadır. İşletmeler genellikle mekan seçimi konusunda cadde üstü veya sektörüne uygun olarak örneğin Optik işletmeleri Hastane yakınlarındaki mekanları tercih etmektedir. Mekan seçimleri ise daha fazla müşteriye ulaşabilmek açısından önemlidir. Fakat günümüz internet dünyasını düşündüğümüzde ise mekan seçiminden çok bulunabilirlik bursa SEO arama sıranıza ve otoritenize bağlıdır.

  Bursa SEO Çalışmaları

  Şimdi ise tabiri caizse internetteki cadde üstü yerlerde sitenizin çıkması için gerekli olanlar hakkında bilgilendirme yapacağız. Örneğin Bursa’da bir “İskender” Salonunu baz alalım. Ne de olsa meşhur ürünlerin şehir bazlı aramalarda ön plana çıktığını tahmin edebiliyoruz. Bursa’da hizmet veren bir Restaurant, Bursa’ya gelen yerli turistleri çekebilmek için “bursa iskender” kelimesinde ilk sırada olması gerekmektedir. Sonuçta insanlar iskender yemek için bir adres arayacak ve Arama motorlarında onları ilk siz karşılayarak restaurantınıza davet edebileceksiniz. İşte internette görünürlüğü ve bulunabilirliği bursa SEO arama algoritması için bu denli önemlidir.

  SEKTÖRÜN EN İYİSİ OLUN MÜŞTERİLERİNİZ SİZE GELSİN

  Birçok işletme müşteri bulabilmek için farklı reklam politikaları, promosyon ürün çalışmaları v.b yöntemlere başvurmaktadır. Reel hayat olarak tabir edilen günümüz yaşantısında bunlar bir nebze etkili olurken internet dünyasında reklam sadece bütçeye bağlı olarak geri dönüşler sağlar. İnternetin en kaliteli müşteri bulma yöntemi olarak trend ise SEO çalışmalarıdır.

  SEO çalışmalarında müşteri bulmaya uğraşmazsınız. Müşteriler sizi bulur. Nasıl mı? Bursa’da akıllı tahta üretimi yapan işletme sahibi akıllı tahta ihtiyacı olan kişi veya kurumları bulmakta zorluk yaşıyabilir. Fakat internette bulunabilir olursanız Bursa il ve ilçelerinde “akıllı tahta” diye aratan kişilere ilk olarak hizmet verme hakkına sahipsiniz. Bunun için internet sitenizin güçlü ve profesyonel bir SEO çalışmasına ihtiyacı olmaktadır. Fakat SEO çalışması konusunda çalışma yapacağınız kurumu iyi seçmeniz gerekmektedir. Zira Bursa SEO çalışması adı altında yapılan zararlı doping çalışmalar sitenizi bir süreliğine zirveye taşırken arama motorlarına yakalanması sonucu geri dönüşü olmayan zararlara uğramasına neden olabilir.

  UCUZ ETİN YAHNİSİNE KANMAYIN

  Öncelikle Bursa’da olan kişilerin SEO çalışması konusunda illaki Bursa’da hizmet veren bir kurum ile çalışmasına gerek yoktur. SEO çalışması tamamen online olarak sürdürülebilen bir çalışma olduğundan Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun istediğiniz SEO firması ile çalışabilmenizi sağlamaktadır. Yer önemli değil, sadece profesyonelliğe ve başarıya odaklanın.

  İnternet üzerinde gördüğünüz ucuz çalışmalar tamamen programlara dayalı yüzbinlerce aynı işlemi spam(zararlı) uygulamalar veya programlar ile yapılmaktadır. Bu tarz çalışmalar bir anda yüklü bir referans listesi oluştuğundan dolayı gelişen teknoloji ile arama motorlarının kolaylıkla fark ederek kısa süre içerisinde cezai yaptırımlar uygulamasını sağlar. Bursa SEO konusunda gelişmiş bir firmaya ev sahipliği yapmadığından dolayı SEO için tercih edeceğiniz kurumsal firmanın referanslarını da incelemeniz güven açısından daha sağlıklı olacaktır.

  Bursa için Sektörel SEO Kelimeleri

  bursa haber 22200
  bursa haberleri 8100
  bursa otelleri 6600
  bursa emlak 4400
  bursa temizlik 3600
  bursa evden eve 2400
  bursa restaurant 1900
  bursa termal oteller 1600
  bursa nakliyat 1000
  lazer epilasyon bursa 880
  web tasarım bursa 880
  bursa oteller 880
  mobilya bursa 880
  bosch servis bursa 880
  bursa matbaa 720
  bursa nakliye 720
  bursa çiçekçileri 590

Cevapla

Bursa SEO Çalışmaları Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla