SEO Hocası'na Sor

Bunlardan dolayı Google büyük bir ceza verir mi?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Diğer SEO 6 sene önce 734 Görüntülenme

Merhabalar, birkaç sorum olacak. Aşağıda yazdıklarım bir sitenin ceza almasına sebebiyet verir mi?

1) Cache eklentisi. Şöyle ki: bu eklenti yeni yazı yayınlandığında ön belleği silmiyor. Yani yeni yazıyı ziyaretçiler göremiyor ama Google görüyor. Ancak ben manuel sildikten sonra ziyaretçiler görebiliyor. Haliyle hiç kimse tıklamadığı için Google bu içeriği kalitesi içerik olarak algılayıp ceza verir mi?

2) Sitedeki tüm resimleri (url’ler sabit kalcak şekilde) değiştirmek (ftp’den) zararlı mıdır? Google görsellerde hala eski resimler ön izlemede gözüküyor. Ama tıklayıp siteye girdiğimde yeni resim (değiştirilmiş resim gözüküyor). Bundan dolayı Google büyük bir ceza verir mi?

3) Daha önce siteadresi.com/icerik.html/1 ve icerik.html/2 şeklinde olan sitemin birçok sayfasını ajax tab şeklinde değiştirdim. Eski indexler hala duruyor. Bu siteye zarar verir mi?

4) Pop-up reklamlar algoritmik ceza sebebi midir?

Teşekkürler

Bunlardan dolayı Google büyük bir ceza verir mi? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 19 Temmuz 2014, 07:14

  Merhabalar,

  sorularınıza sorduğunuz üzere maddeler halinde cevap verelim.

  1) Cache eklentisi yeni bir yazı yazıldığında normalde otomatik olarak yenilenmesi gereken bir yazılım olmalıdır. Bu içeriği Google gördüğü zaman “taslak” yada “önemsiz yazı” olarak algılayabilir. Bu işlemleri otomatikleştirmeniz daha sağlıklı olur ve Google açısından herhangi bir cezai durum olmayacaktır.

  2) Sitedeki tüm resimleri URL ve görsel boyutları ve adı dahil değişmeyecekse istediğiniz gibi değiştirebilir ve revize edebilirsiniz. Eğer Google’de eski resimleriniz gösteriliyorsa resim haritası kullanabilirsiniz.

  3) Eğer aynı bağlantılı sayfalar yada değişken bir sayfa varsa, sayfalar da birbiriyle farklı URL adresindeyse bu içerik sorunludur. Haricen herhangi bir sorun olmayacaktır.

  4) Pop-up reklamlar ceza sebebi değildir, eğer siteden çıkış oranlarını fazlaca arttırıyorsa bu mantıken sitenizin girişlerinin düşmesine işarettir.

Cevapla

Bunlardan dolayı Google büyük bir ceza verir mi? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla