SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Blogu Özel Alan Adına Taşıdıktan Sonra Oluşabilecek Sorunlar!

Ebru Yılmaz
Ebru Yılmaz
Domain Yönlendirme 3 sene önce 38 Görüntülenme

Benim bir blogum var ama artık özel alan adı kullanmak istiyorum,özel alan adımı da aldım fakat şunu öğrenmek istiyorum,benim bütün sosyal ağlarım(facebook,twetter vs.) ve makale içi kullandığım kelimelerdeki link bağlantılarım, siteadı.blogspot.com olarak geçiyor.Buda şu demek oluyor binlerce “siteadı.blogspot.com” ve “siteadı/tarih-makele başlıgı-makale.html”(yani kelimelere verilen bağlantılar) bağlantı demek!
Özel alan adına geçtiğim zaman bu binlerce bağlantıyı ve sosyal ağlardaki linkleri değiştirmem mi gerekecek?Değiştirmezsek bir sorun teşkil eder mi?
Şimdiden teşekkürler,iyi çalışmalar!

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Blogu Özel Alan Adına Taşıdıktan Sonra Oluşabilecek Sorunlar! için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
  • admin
    Admin 12 Ocak 2015, 16:05

    Merhaba Ebru,

    Eğer eski sayfanızı yeni oluşturacağınız sayfa yönlendirmez iseniz sizin için büyük bir kayıp olacaktır. Hem ziyaretçiler sitenize ulaşamayacaktır hemde sıfırdan başlamış olacaksınız. Bunu en az kayba indirmek için eski sitenizi yeni oluşturacağınız sayfaya 301 yönlendirmesi yapmanız gerekiyor. Eğer bunu gerçekleştiremiyorsanız daha önce sitenize gelen tüm bağlantıları yeni siteniz için revize etmeniz gerekecektir bu zaman alan bir işlem olsa da eğer yönlendirmeyi yapamaz iseniz bunu mutlaka gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Blogu Özel Alan Adına Taşıdıktan Sonra Oluşabilecek Sorunlar! Sorusunu Cevapla

X