SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Bloğu eticarete çevirme

0
Oğulcan
Oğulcan
Domain Uygunluğu 5 sene önce 416 Görüntülenme

Önceki cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
1-1 yıl oldu bir blog sitem var ürün satmak için ama olmadı. Fakat artık ürün satmak istiyorum wordpress kullanıyorum woocommerce eklentisini kurdum. Ve vitrin diye bir sayfa açıp kategori/ürün şeklinde ürünleri giriyorum. Fakat googleden hiç o yeni açtığım vitrin sayfasına ve ürünlere kimse girmiyor baktığımda googleninde indeksi olduğu halde vitrin sayfasına. Yalnız vitrin sayfası ana sayfada çıkmıyor acaba bu yüzdenmi yani ana sayfada sadece blog yazılarım çıkıyor ürünler değil ?

2-Birde bazı sitelerimi facebookta paylaşım yaparken linki facebook duvarıma yapıştırdığımda yazılar kod gibi bozuk bir şekilde geliyor bu sorunu nasıl çözerim. WP de eklentisi varmıdır ?
Çok teşekkür ederim.

Bloğu eticarete çevirme için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 1 Aralık 2014, 12:44

  Merhaba Oğulcan Bey,

  Öncelikle WordPress sitelerin E-Ticaret açısından aktif bir satış yapma kabiliyeti olacağını sanmıyoruz. Çünkü kullanıcıların alışık oldukları yapıda tasarım ve kullanım kolaylığına sahip olamayabiliyorlar. Bu sebeple güven eksikliği yaşanabileceği için satış başarısı oldukça zordur. Bunun yerine gittigidiyor, sanalpazar gibi aracı sitelere ürün satış linklerinizi yönlendirerek bu sayfalar üzerinden satışlarınızı yapmanız ilk etapta daha güvenilir bir ticaret yolu izlemenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda hazır e-ticaret yazılımı alt yapıları da kullanarak daha etkin bir satış başarısı yakalamanız mümkündür.

  Linkinizin facebook duvarında paylaşılmasıyla oluşan kod yapısı sitenizin alt yapısıyla ilgili bir sorun olabilir. Buna çözüm olarak linkinizi goo.gl veya bit.ly gibi link kısatlama servisleriyle paylaşmayı deneyebilirsiniz.

Bloğu eticarete çevirme Sorusunu Cevapla