SEO Hocası'na Sor

Bloglara Wikipediya metni yazma

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Tanıtım Yazısı 6 sene önce 714 Görüntülenme

Merhaba Kaan bey.

1) Ben sitemin aynı adı ile blogger ve wordpressde kendime blog açtım. Ben burada müzisyenlerin yaşam ve müziklerin paylaşmak istiyorum. Ben herhangi bir müzisyen hakkında blog yazarken wikipediyada bilgileri kopyalayıp, oradaki müzik isimlerine verilen wikipedia linkinde düzenleme yapıp kendi sitemdeki aynı adlı müzik ile evezleyib blog yazsam bu spam ve kopya içerik olarak sayılmaz ki?

2) Ben hangi bloga tercih vereyim? wordpresse yoksa bloggere? Lütfen benim sorularımı ayrıntılı cavablandırasınız. Önceden teşekkürler!

Bloglara Wikipediya metni yazma için Yanıtlar

  • admin
    Admin 4 Aralık 2014, 15:06

    Merhaba Elman Bey,

    Wikipedia üzerinden link almak için doğru bir stratejidir. Ancak orada yer alan diğer linklerin düzeltilerek kendi sitenize verilmesini önermemekteyiz. Ekstra katkı sağlayabileceğiniz bir içerikse bunu kopyalamadan, derleyerek veya yazılı kaynakları web sitesine sıfırdan yazarak özgün bir şekilde yer vermeniz ve Wikipedia açıklamasına yeni bir kaynak linki olarak eklemeniz daha doğru olacaktır. Ancak SEO açısından iki örnek de faydalıdır. WordPress veya Blogger olması çok önemli değildir, iki sistem üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Cevapla

Bloglara Wikipediya metni yazma Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla