SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Blogger da Resim Optimize Etmek

0
Selahattin Barışkan
Selahattin Barışkan
Resimleri Optimize Etme 5 sene önce 791 Görüntülenme

Merhabalar,

Sitemin alanı gereği yüksek boyutlarda resim kullanmam gerekiyor. Blogger üzerinde bulunan sitem için resimlerin boyutunu korurken, aynı zamanda site hızı için nasıl optimize edebilirim?

Teşekkürler.

Blogger da Resim Optimize Etmek için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 23 Mart 2015, 10:43

  Merhabalar,

  Blogger ücretsiz bir Google bloğu yapısıdır. Çoğunlukla paravan blog olarak kullanılan blogger’da görselleri optimize etme yada otomatik sıkıştırma gibi bir fonksiyon olmadığından dolayı (müdahale edilebilir) bu tür dosyaların optimizasyonunu entegre etmeden önce kendiniz yapmanız gerekiyor.

  Görsellerde optimizasyon için eğer tıklanmadan önce küçük, tıklandıktan sonra büyük görünmesi gereken görseller varsa ilk olarak gösterilen görsele küçük, tıklandıktan sonrakine büyük olarak linkleyebilirsiniz. Görseller burada büyük görünmesi gerekiyorsa da o zaman yapmanız gereken;

  Dosyanızı jpg/jpeg olarak güncelleyin. PNG formatında görseller ağır olacaktır, kaliteli JPG daha iyidir. Güncellediğiniz görselleri de ayrıca smush.it gibi görsellerin kalitesini bozmadan sıkıştıran siteleri tespit edip görselleri sıkıştırdıktan sonra siteye yüklemeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Cevapla

Blogger da Resim Optimize Etmek Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla