SEO Hocası'na Sor

Bloga kopya içerik eklemenin SEOya etkisi

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Kopya İçerik 6 sene önce 699 Görüntülenme

Merhaba ben oluşturmamızı tavsiye ettiğiniz blogla ilgili olarak mecburen içerik kopya eklememizin sitemizi etkisi hakkında bilgilendirebilir misiniz?

Bloga kopya içerik eklemenin SEOya etkisi için Yanıtlar

  • admin
    Admin 24 Ocak 2015, 10:51

    Merhaba Serkan Bey,

    Yeni oluşturulacak blogların site dışı anlamında bir gücü olamayacağı için Google gözünde başarı sağlaması daha çok site unsurlara bağlı olacaktır. Bu sebeple sitede yer alacak yazıların düzenli aralıklarla yayınlanıyor olması ve en önemlisi özgün içerikler olması gerekir. Bu sayede Google sitenizin internet dünyasına faydalı içerikler ve hizmetler ürettiğini düşünerek değer vermeye başlar, aynı zamanda sitenize gelecek tavsiye bağlantıları anlamlı bulur ve doğal karşılar. Bu sebeple kalıcı ve verimli bir SEO yapısı için özellikle yeni sitelerde mutlaka içeriğin özgün olmasını ve okuyucularına gerçek faydayı sunabiliyor olmasını öneririz.

    Ancak revize edilemeyecek akademik makaleler veya yazılar konulacaksa yani bir mecburi alıntı durumu olacaksa, bu alıntının başına birkaç cümlelik özgün cümle eklemek ve alıntı sonrasında kaynak göstererek alıntıdır ibaresine yer vermek yeterli olacaktır.

Cevapla

Bloga kopya içerik eklemenin SEOya etkisi Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla