SEO Hocası'na Sor

Blog Sitesinde Yapılan Düzenli Paylaşımların Etkisi

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Site Güncelliği 5 sene önce 776 Görüntülenme

yaklaşık 2 ay önce bir blog açtım ve 2 aydır düzenli olarak özgün içerik girişinde bulunuyorum. İlk olarak günde birer tane attım. Şu son 3 gün içinde 4 er tane içerik atmaya başladım ve devam edeceğim. Gün içerisinde saatleri ise 11:00 1. makale, 15:00 2. makale, 20:00 3. makale ve 22:00 4. makale olarak düzenli olarak atıyorum. 1. Ayın sonunda blogların yorum kısımlarına linklemeye başladım. Günde en fazla 4 tane link atıyorum. Şuanda ortalama toplam 30 link olmuştur. Site’nin anahtar kelimesi kişisel blog fakat site şuanda 80. sıralarda değişkenlik gösterip duruyor. Ne yapmam gerekir? Yanlış bir şeyler mi yapıyorum?

Blog Sitesinde Yapılan Düzenli Paylaşımların Etkisi için Yanıtlar

  • Erhan Kolci
    Erhan Kolci 17 Ekim 2015, 12:04

    Merhabalar Merve Hanım;

    Blogunuzda düzenli olarak özgün içerik paylaşmanızın etkisi çok fazla olacaktır. Bu içeriklerin özgün olmasının yanı sıra düzenli olmasıda oldukça önemlidir. Ancak neden yorum kısımlarına link eklediğinizi anlamadım açıkcası. Eğer açtığınız bu blog ana sitenizi destekliyorsa bu backlinkler yorum kısımlarından değil, makale içerisindeki anahtar kelimelerden verilmelidir. Bu linklerin ana sitenize bir etki gösterebilmesi için blogunuzun bir SEO gücünü yakalaması gerekmektedir. Ancak bu şekilde ana sitenizi destekleyecektir.

    Sürekli dalgalanma yaşaması ise anahtar kelimelerin rekabetinden dolayı kaynaklı olabilir. Sadece link çalışmaları değil site içi çalışmalar da SEO açısından oldukça etkilidir. Site içi SEO nun %35 lik bir kısmı etkilediği unutulmamalıdır. Eğer site içi yapı SEO ya uygun değilse rakiplerden %35 eksik çalışmalar yapıyorsunuz anlamına gelecektir. Ayrıca sadece bu blogdan link çıkışları yerine Google’ın değerli gördüğü haber, blog gibi sitelerden siteniz için backlinkler alabilir, bunlar dışında video ve sosyal medya çalışmalarına ağırlık verebilirsiniz. Şuanda yaptığınız eksik çalışmalar site içi ve site dışı çalışmalardır. Özgün içerik paylaşımı da oldukça önemlidir ancak bu iki kriterin de atlanmaması gerekmektedir.

Cevapla

Blog Sitesinde Yapılan Düzenli Paylaşımların Etkisi Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla