SEO Hocası'na Sor

Birden çok sayfada aynı özgün içeriğin olması

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Kopya İçerik 6 sene önce 691 Görüntülenme

Merhaba

E-ticaret sitemde önceki site sahibi bütün ürün açıklamalarını neredeyse aynı içerikleri girmiş kopya değil fakat tek düzen içerik girmiş. Bu durumda ne yapmam gerek içerikle değiştirsem bir sorun çıkar mı?

Yoksa kanonik urlmi yapmalıyım kodu nasıl eklemem gerektiğini gösterir misiniz?

2- Aynı E-ticaret sitemde mesela ürün açıklamaların sonuna hep iletişim numarası ve mail adresi filan girilmiş bütün sayfalara bu sorun olur mu yoksa silmem mi gerekir?

Önceki cevaplar için teşekkürler.

Birden çok sayfada aynı özgün içeriğin olması için Yanıtlar

 • admin
  Admin 2 Ocak 2015, 17:18

  Merhabalar,

  Bir sitede benzer içeriklerin farklı ürün sayfalarında kullanılmasını ve tek düzen olmasını kesinlikle tavsiye etmemekteyiz. Ürünler benzer olsa dahi farklı içerikleri kullanabilir ve o içeriklerle sitenizin daha özgün olmasını sağlayabilirsiniz.

  Bu durumda kanonik URL kullanmanızda etkili olmayacaktır çünkü kanonik URL bir sayfa birden fazla şekilde açılıyorsa o sayfanın kopya olmaması açısından önemli ve doğru URL’yi göstermek adına yapılması gereklidir.

  Ürün isimleri sonlarına firmanızın adını koyabilirsiniz lakin telefon, mail adresi yada farklı bilgileri eklemenizi tavsiye etmekteyiz. Örnek olarak;

  iPhone 5S 16 GB Siyah Akıllı Telefon – Site Adresi

  olarak kullanabilirsiniz.

  İçerik optimizasyon stratejileri hakkında paylaşmış olduğumuz blog yazısını https://www.seohocasi.com/icerik-optimizasyon-stratejileri/ da okumanızı tavsiye ederim.

Cevapla

Birden çok sayfada aynı özgün içeriğin olması Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla