SEO Hocası'na Sor

Bir İçereği 2 Kez Yükleyip Bir Tanesine No index Vermek

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Kopya İçerik Kontrolü 5 sene önce 892 Görüntülenme

Merhaba, bir dizi sitem var, örnek veriyorum diziyi iki şekilde yüklemem lazım ;

X türkçe dublaj izle
X alt yazılı izle

2 sayfa olarak yükleyeceğim ama Google de aynı içerikten 2 sayfayı index konusunda problem yaratacağı için “X alt yazılı” sayfamı all in SEOnun sağladığı no index kısmından yapıp bu problemi aşmak istiyorum. Yani sadece X türkçe dublaj izle sayfamı Googleye açmış oluyorum bu konuda ben problemimi çözmüş sayılır mıyım ? Bu no index’in sitemin geneline zararı olur mu ?

Bir İçereği 2 Kez Yükleyip Bir Tanesine No index Vermek için Yanıtlar

  • Atalay Sidar
    Atalay Sidar 18 Ekim 2015, 21:22

    Merhabalar,

    Alt yazılı ve Türkçe dublaj olarak bir sayfaya çalışma yapmanızda herhangi bir problem olacağını sanmıyorum. Her ne kadar birbirinden farklı gibi görünse de aslında temelde bu ikisi aynı sayılabilir. Yani bunlar için farklı sayfalar açmak yerine aynı sayfayı her iki içeriğe göre optimize ederek SEO çalışmasını gerçekleştirebilirsiniz.

    Sorunuza gelecek olursam, bir sayfaya noindex kodu eklemek o sayfayı Google botlarına kapatmak demektir. Bu durum sadece o sayfayı ilgilendirir ve diğer sayfalarınızı etkilemez. Fakat bu noindex kodu sitenin header dediğimiz bölümüne yazılırsa bütün siteyi Google botlarına kapatabilir. Bu noktada bu kodu ekledikten sonra hem ilgili sayfayı hemde diğer sayfaları kontrol edip bir problem olup olmadığına bakmalısınız. Bu safaya ekleyeceğiniz noindex kodu sayfayı Google botlarına kapatacağı için ikinci anahtar kelimede Google üzerinde görünmeyeceksiniz. Bunun da altını çizmekte fayda var.

Cevapla

Bir İçereği 2 Kez Yükleyip Bir Tanesine No index Vermek Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla