SEO Hocası'na Sor

Benzer Yazılar kaç adet olmalı?

Mehmetnadir
Mehmetnadir
Kopya İçerik 9 sene önce 764 Görüntülenme

Merhabalar.
Çoğu sitelerde benzer yazılar 5 adet gösteriliyor. Fakat ben 10 adet gösterim olarak ayarladım. Bu herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Benzer Yazılar kaç adet olmalı? için Yanıtlar

 • usluer
  Usluer 5 Nisan 2011, 15:01

  Çok teşekkür ederim.

 • kaangulten
  Kaangulten 5 Nisan 2011, 05:56

  Bu durumun olumlu ve olumsuz yönleri bulunmaktadır. Her site kendi içeriğine veya tasarımına göre bunu belirlemelidir. Sayfa içerisindeki toplam link sayısı eğer fazlaysa bu rakamı az tutmak gerekir. Ancak sayfa içindeki toplam link sayısı 100 ü geçmiyorsa 10 adet kullanmanızda bir sakınca yoktur. Bir sayfada bulunan link sayısı ne kadar artarsa, linklerin o sayfadan alacağı kalite puanı da o derece azalır. Ne kadar az link bulunuyorsa, linklerin bulunduğu sayfadan alacağı kalite puanı daha fazla olacaktır. Bunun sebebi sayfanın kalite puanının daha fazla linke bölüştürülmesidir. Benzer link sayısını o sayfadaki metin uzunluğuna göre de belirlemek gerekir. Eğer ort. olarak makaleleriniz 400 kelimenin üzerindeyse 10 adet benzer linklerin olması aşırı olarak karşılanmayacaktır. Ancak kısa yazılar için fazla link sayısı Google tarafından hoş karşılanmayacaktır. inş. anlatabilmişimdir.

  Ek olarak yayına aldığımız içerik optimizasyon stratejileri içeriğimizi de okumanızı tavsiye ederim. https://www.seohocasi.com/icerik-optimizasyon-stratejileri/

Cevapla

Benzer Yazılar kaç adet olmalı? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla