SEO Hocası'na Sor

Benzer İçerikli Sayfalar Oluşturmak Zararlı Mıdır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Kopya İçerik 6 sene önce 868 Görüntülenme

Merhaba, sorum şu benim.

Hollanda tabanlı taksi sitesi var ve şöyle bir şey yapıyoruz. Bunun Google de yükselmesi için zararı yada karı var mı ? Fiyat yazıları oluşturuyoruz. Örnek başlık “Adana İstanbul Taksi 100 TL” olarak oluşturduğumuz sayfalarda İstanbul ve fiyat sürekli olarak değişiyor.

Yazı: Üst kısım: Adana İstanbul 100 TL üste;

Orta kısım: Burası değişmiyor sadece şehir adları ve fiyatlar değişiyor.
ve altında Adana İstanbul sadece 100 TL ye taksi fiyatını kaçırmayınız.

Metre fiyatını ödemeye son “Şirket adı” da fiyatlar metreyle değil, sabit fiyatlar sizlerle gibi.

Alt kısım: İletişim bilgileri ve rezervasyon linki

Bu tür yazılar oluşturmak doğru mudur? Doğru değil ise nasıl yapabiliriz? Burada bizim yapmak istediğimiz şey insanlar Adana – İstanbul arası taksi aradığında bizim çıkmamızdır.

Yardımcı olursanız seviniriz.

Benzer İçerikli Sayfalar Oluşturmak Zararlı Mıdır? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 26 Aralık 2014, 09:24

  Merhabalar,

  Bahsettiğiniz projeye yönelik olarak eğer bölgelere özel sayfa oluşturacaksanız mantık olarak bakıldığında binlerce sayfa açılması gerekiyor. Bu tür fiyatlandırmaları özel bir panel üzerinden fiyatlandırır yada şirket portföyünüze bağlı olarak oluşturursanız çok daha sağlıklı olacaktır.

  Arama sonuçlarında ise bir yerden bir yere taksiyle ulaşmak isteyen müşteriler için SEO Title ve SEO description’un özgün olması, firma isimlerinin gerektiğinde title ve descriptionda kullanılması, içerik olarak ise 100 kelime civarında oluşturulacak sayfaya bilgilendirme içeriği eklenmesi SEO:http://www.SEOhocasi.com/ açısından çok daha faydalı ve etkili olacaktır.

  Bu tür yazılar/yazı sayfaları oluştururken bahsettiğiniz başlık, içerik ve alt kısım içeriklerini geliştirerek/zenginleştirerek gerçekleştirebilirsiniz. Aynı içeriklerin benzer sayfalarda olmasını tavsiye etmemekteyiz.

  İçerik optimizasyon stratejileri hakkında daha detaylı bilgiye de blog yazımızdan https://www.seohocasi.com/icerik-optimizasyon-stratejileri/ ulaşabilirsiniz.

Cevapla

Benzer İçerikli Sayfalar Oluşturmak Zararlı Mıdır? Sorusunu Cevapla

Benzer İçerikli Sayfalar Oluşturmak Zararlı Mıdır? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla