SEO Hocası'na Sor

Başka Sitelerden Gelen Gizli Bağlantıların Zararı Var mı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Anti SEO 7 sene önce 747 Görüntülenme

aslında 2 adet sorum var.

1- İki farklı sitem var. Google Search Console’dan baktığımda sitemin bir tanesinde, 15 adet yabancı siteden 130.000 adet bağlantı geldiğini gördüm. Kelime şeklinde gizli bağlantılar verilmiş. Bunlar nedir ve nasıl engellerim?

2 – İki aylık başka bir sitemi domain ile aratınca anasayfa çıkmıyor. Yan sayfalara link verdiğim, sadece linklerden oluşan blog sayfası çıkıyor aramada. Bir de bu sitenin önceki sahibi, anahtar kelimelerde binlerce link vermiş başka sitelerde. Bu linklerin zararı mı olur, yoksa faydası mı?

Başka Sitelerden Gelen Gizli Bağlantıların Zararı Var mı? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 30 Mayıs 2014, 18:55

    Eğer sitenize gönderilen anahtar kelimenin size zarar verdiğini düşünüyorsanız ve bu tür bağlantıları reddetmek istiyorsanız Google’nin disavow aracını kullanabilirsiniz. Bu araç Google tarafından geliştirilmiş ve sitenize gelip engellemek istediğiniz bağlantılar için sizlere kolaylık sağlamaktadır.

    Diğer sorunuzda ise ana sayfanıza gelen bağlantının sayısı yan sayfaya gelen bağlantı sayısından (anahtar kelime için) az ise bu tür dalgalanma olacaktır. Bunun için istemediğiniz bağlantı varsa reddedebilir ve ana sayfanız için farklı 2 anahtar kelimede çalışma yapabilirsiniz. Eğer sitenizin anasayfasında da SEO kriterlerini olumsuz etkileyecek içerikler varsa bu içeriklerden de arınmalısınız…

    Google disavow links ile ilgili bilgiyi https://www.seohocasi.com/black-hat-seo-nedir-cozum-yollari/ adresindeki makaleyi inceleyerek uygulayabilirsiniz.

Cevapla

Başka Sitelerden Gelen Gizli Bağlantıların Zararı Var mı? Sorusunu Cevapla

Başka Sitelerden Gelen Gizli Bağlantıların Zararı Var mı? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla